Сб. Січ 28th, 2023

Під процесуальним керівництвом прокуратури Донецької області правоохоронними органами Донеччини триває збір доказів збройної агресії Російської Федерації та порушення норм міжнародного гуманітарного права на території регіону.

Завдяки плідній співпраці з громадськими організаціями, зокрема Ukrainian Legal Advisory Group, “TRUTH HOUNDS”, а також ретельному аналізу щоденних звітів Моніторингової місії ООН з прав людини, склавши повну картину того, що відбувається на тимчасово окупованих територіях, зареєстровано майже 100 кримінальних проваджень за ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни) КК України.

Прокурорами управління нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах  збройного конфлікту, створено реєстр загиблих та поранених осіб, а також пошкодженої внаслідок бойових дій на Донеччині інфраструктури, який постійно оновлюється.  До нього вже внесено відомості про 1317 жертв, 3760 пошкоджених об’єктів та підтверджено збитків на 13,5 млн гривень.

Зібрані докази мають надзвичайне значення не лише для захисту інтересів окремих громадян на національному рівні, а й для захисту інтересів держави у міжнародних судах. Крім цього, саме ці докази продемонструють світу, що наша країна страждає не від громадянської війни, а саме від російської збройної агресії.

Звертаємось до всіх, хто зазнав фізичної, моральної та майнової шкоди внаслідок військових дій на Сході України: будь-які документи (заяви, покази, фото- та відеоматеріали), що можуть бути використані як докази, надсилайте до прокуратури Донецької області за адресою: Донецька обл., м. Маріуполь, вул. Університетська, 6, на електронну пошту: priom_gromad@don.gp.gov.ua, або залишайте вказані відомості на КПВВ під час їх перетину.

Окрім цього, для реалізації права громадян на усне звернення у прокуратурі Донецької області створено телефон «гарячої лінії»: (098) 447 01 50.

Прес-служба прокуратури Донецької області

Від Elena Leoshko

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *