Нд. Лют 5th, 2023

Всеукраїнська школа онлайн – під такою назвою впродовж двох місяців виходили відеоуроки на національному телебаченні. Щодня у кожному куточку країни можна було вчитись, не виходячи з дому. Проєкт був запущений з ініціативи Президента Володимира Зеленського спеціально на час карантину, щоб кожна дитина мала доступ до знань. Чи вдалось організаторам досягти мети? Дізнався Центр громадського моніторингу та контролю.

Що вчили?

Проєкт розпочався спочатку для учнів 5-11 класів, а потім – і для початкової школи. Для старшокласників транслювались уроки з 11 предметів: української мови та літератури, історії України, всесвітньої історії, англійської мови, фізики, алгебри, геометрії, географії, хімії та біології. Кожна лекція тривала близько 30 хвилин. Загалом за 8 тижнів було проведено 1298 онлайн-уроків. Але це ще не кінець, уроки для страшокласників завершаться аж 12 червня.

Програма початкової школи була розрахована на 5 тижнів. Перші заняття розпочались 28 квітня. Молодші школярі вивчали онлайн 4 предмети: українську мову, математику, науку та мистецтво. Загалом в ефір вийшло 239 уроків.

Заняття для молодших і старших учнів транслювались за чітким розкладом на українських телеканалах та YouTube Міністерства освіти і науки.

Як наголошують у МОН, метою було створити для кожного школяра, «незалежно від місця проживання, ресурсів та можливості підтримати зв’язок зі своїми вчителями,  доступ до знань».

«Мета Всеукраїнської школи онлайн – дати можливість усім нашим учням отримати доступ до освіти в умовах карантину. Організатори проєкту поставили перед собою завдання створити уроки за програмою принаймні від початку і до кінця карантину, щоб діти у школах, де не було повноцінного навчання, могли компенсувати пропуски переглядом цих уроків», – наголосила в.о. міністра освіти Любомира Мандзій.

Хто готував?

Президентським проєктом опікувалось Міністерство освіти і науки, яке і затверджувало теми уроків. Готували і проводили відеозаняття 40 педагогів із шкіл різних регіонів, а експертну підтримку їм надавав Український інститут розвитку освіти.

Над технічною частиною Всеукраїнської школи онлайн працювали українські телеканали та продакшн-студії, зокрема: «СТБ», «1+1», «Новий канал», «Інтер», ICTV, «Україна», «Квартал 95», «Мамахохотала» і Patriot. Знімали уроки впродовж 2 місяців у Новопечерській школі у Києві.

Участь у зйомках також брали «зіркові» учні – відомі спортсмени, співаки, ведучі і навіть перша леді Олена Зеленська.

Які результати?

У день запуску Всеукраїнської школи онлайн уроки по телебаченню подивились більше 3 млн глядачів. За два місяці відео на YouTube зібрали понад 15,6 млн переглядів. За даними МОН, понад половину учнів навчались із мобільних телефонів,  ще 38,3% – з комп’ютерів.

Найпопулярнішими стали відеоуроки з англійської мови, а також руханки із фізичними вправами.

У Комітеті Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій вважають проєкт успішним і планують перетворити його в окрему електронну освітню платформу.

«Вже сьогодні Міністерство освіти і науки готує Єдину електронну освітню платформу, де будуть зібрані відеоуроки для всіх класів, вся програма. Це будуть ті уроки, які ми транслювали під час карантину, а також плануємо дознімати решту навчальної програми. Будь-хто і в будь-який момент зможе без проблем повторити або вивчити будь-яку тему – наприклад, у разі пропуску уроку через хворобу. Скористатися онлайн-платформою зможе і вчитель, який прийшов на заміну в клас», – розповів голова комітету, депутат фракції «Слуга народу» Сергій Бабак.

За два місяці вчителі й автори проєкту отримали багато схвальних та критичних відгуків і  побажань від батьків, учнів та експертів. Експерти сподіваються, що у МОН візьмуть до уваги цінні зауваження і вдосконалять підходи як до онлайн, так і офлайн навчання.

Від Elena Leoshko

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *