Сб. Січ 28th, 2023

22 червня – День скорботи і вшанування пам’яті жертв Другої світової війни. Рівно 79 років тому почалася німецько-радянська війна, яка тривала від 22 червня 1941 року до 8 травня 1945 року. Ці бої стали одними з наймасштабніших у воєнній історії XX століття.

Друга світова війна прокотилася територією України двічі та забрала життя близько 10 млн українців, тобто кожного п’ятого українця. Було повністю зруйновано та знищено 700 міст та 28 тисяч сіл. Слід зазначити, що Україна не тільки серед колишніх радянських республік, а й з усіх країн світу, зазнала найбільших втрат за роки тієї війни.

Українська земля стала найбільшим у світі полем бою між тоталітарними режимами, протистояння між Німеччиною та СРСР на території України не припинялося впродовж 40 місяців, 35 місяців тривали активні бойові дії. Такою була ціна руйнівної сили протистояння двох тоталітарних режимів для українського народу.

День пам’яті засновано указом Президента України від 17 листопада 2000 року, а у 2011 році Верховна Рада України запровадила всеукраїнську хвилину мовчання у цей день. Крім того, уряду було доручено забезпечувати 22 червня кожного року приспущення державного прапора України із чорними стрічками на будинках та спорудах органів та установ державної влади та забезпечувати о 10:00 хвилину мовчання, зупинивши на цей час роботу в органах державної влади, на підприємствах, в установах та організаціях, рух громадського та приватного транспорту з подаванням відповідних звукових сигналів.

Роман БАЛАБОЙКО

Від Elena Leoshko

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *