Чт. Лют 2nd, 2023

Гірники з окупованої частини Луганської області просять Голову Верховної Ради України Дмитра Разумкова втрутитися в ситуацію із закриттям копалень на тимчасово окупованих територіях. Звернення також адресовано Уповноваженій Верховної Ради України з прав людини Людмилі Денісовій. На зверненні нема жодного підпису, а лише зазначається, що звертається до українського парламенту невідома організація, що називає себе «Комітет визволення Донбасу». 

Про «Комітет» нічого не відомо, та вони називають себе опозиційною силою. В опозиції до кого знаходиться організація теж незрозуміло, однак окуповану частину області в листі називають «Луганською народною республікою». Так звана «опозиційна сила» просить розібратись з порушенням прав трудящих копалень «Никанор-Нова», «Комсомольська», «Партизанська» та «Молодогвардійська».

Люди на окупованих територіях скаржаться, що «керівництво» ЛНР не вживає заходів до розв’язання проблеми. Гірникам вже кілька місяців  не виплачують заробітну плату, звільняють без обґрунтувань. Зі свого боку шахтарі вдаються до страйків. У відповідь так зване «Міністерство державної безпеки» затримує шахтарів та посилює репресії і терор проти незгодних. У низці міст відсутній мобільний зв’язок, блокуються соціальні мережі.

У цій ситуації «Комітет визволення Донбасу» просить Верховну Раду України «порушити питання щодо засудження дій влади «ЛНР» на рівні міжнародних організацій з метою припинення репресій і актів залякування гірників і членів їхніх сімей, які стали стандартною практикою для правоохоронних органів республіки».

Терористи ж «ЛНР» звинувачують організації, що підтримують шахтарів, у співпраці з «іноземними спецслужбами» та називають екстремістськими.

Роман БАЛАБОЙКО

 

 

Від Elena Leoshko

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *