Як ветеранські організації Донеччини допомагають у боротьбі з пандемією

0
23

З початком карантину в Краматорську та й взагалі у Донецькій області з’явилося багато ініціатив з профілактики поширення COVID-19, а також пом’якшення наслідків пандемії. В цих умовах Благодійний фонд «Союз ветеранів АТО» БО маючи досвід консолідації зусиль, з державними та недержавними організаціями, владою міста Краматорськ запропонували об’єднати зусилля, зараз цей процес налагоджено.

Тільки один з прикладів: відразу кілька громадських організацій та об’єднань допомогли транспортом і робочими руками УПСЗН для доставляння продуктових наборів вразливим категоріям населення. Отже, мешканці Краматорська швидко отримали такі необхідні багатьом продукти, а працівники Управління соціального захисту змогли уникнути зайвих стресів.

Завдяки підтримці міжнародних благодійних організацій БФ «Союз ветеранів АТО» БО отримали можливість передати свій досвід партнерам у Покровську та Дружківці. Як результат, у кожному з цих міст пройшли зустрічі представників державного та недержаного секторів і були напрацьовані кроки для подальшої співпраці. Також усі, хто сьогодні віддає сили громаді, змогли поповнити ресурс під час організованих онлайн-заходів з психосоціальної підтримки.

Отже, міжсекторна взаємодія вийшла на новий рівень – міжміський (це і допомога волонтерів у Краматорську у завантаженні гуманітарної допомоги для Покровської організації Товариства Червоного Хреста, і спільне проведення одного з психологічних вебінарів разом з Центром психосоціальної реабілітації НаУКМА м.Покровськ). Звичайно, це тільки перші кроки такої взаємодії на обласному рівні, але вони дуже важливі не тільки під час карантину — надалі взаємодія між різними «соціальними силами» тільки покращить соціальну політику в області.

Приємно що ветеранські громадські об’єднання переймаються проблемами не тільки учасників російсько-української війни, а ще й допомагають громаді у подоланні наслідків пандемії COVID-19. А ветерани АТО/ООС є оборонцями не тільки територіальної цілісності нашої держави на фронті, а ще й помічниками, захисниками прав та свобод громади, тут, у цивільному житті.

Проєкт «Вдосконалення системи координування між всіма суб’єктами, залученими у роботі з запобігання поширенню COVID-19, подолання і пом’якшення наслідків пандемії у містах Дружківка та Покровськ» реалізується за програмою малих грантів, яка адмініструється ІСАР Єднання в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки уряду Королівства Нідерландів.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут