У Національному музеї «Чорнобиль» створено інтерактивний музейний мультимедійний науково-інформаційний проєкт – постійно діючу віртуальну виставку «Вогонь Чорнобиля 1987-2020». Світлини рятувальників, що боролися із вогнем у лісах Зони відчуження, стали основою мистецького проєкту. Про це повідомляє прес-служба ДСНС.

«Візуальна ода мужності пожежних, які у квітні 2020 року, три тижні, ризикуючи життям та здоров’ям, виборювали у вогню право Зони на відродження. І перемогли», – саме так свою художню роботу – колаж «EcoPrzewalskii», зроблений із тисячі фотографій ліквідації масштабних пожеж на території Зони відчуження, охарактеризувала майстриня Олеся Геращенко.

На картині зображений символ регенерації Чорнобилю після катастрофи – кінь Пржевальського. Більше 20-ти років тому саме ліси чорнобильської зони стали прихистком для 36 тварин цього вимираючого виду. Сьогодні ж, у Зоні їх налічується вже біля 150.

Хоч Чорнобильська зона і повертається до свого природного стану, проте пожежі, які щороку спалахують у цих лісах, продовжуть нести загрозу як для тварин, так і для людей. Тож, щоб нагадати світові про героїв сьогодення, які ліквідовують пожежі на території Зони відчуження, у Національному музеї «Чорнобиль» створено інтерактивний музейний мультимедійний науково-інформаційний проєкт – постійно діючу віртуальну виставку «Вогонь Чорнобиля 1987-2020».

Зокрема, у розділі «Природний заповідник» можна знайти художній колаж, зроблений із тисячі фотографій ліквідації лісових пожеж у Чорнобильській зоні, який авторка Олеся Геращенко присвятила мужності українських вогнеборців.

Детально роздивитися художній колаж, максимально збільшивши зображення, можна на сайті музею за посиланням: https://sites.google.com/view/chornobylfire/чорнобильська-зона/природний-заповідник.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут