Покровський історичний музей представив для мешканців міста виставку «Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли нацистські концтабори», створену Українським інститутом національної пам’яті.

Виставка, що розмістилася в центрі міста Покровська, у виставковому залі на бульварі Андрющенка, присвячена українцям, які пройшли через концентраційні табори Третього Рейху та зазнали жахливих страждань від рук окупантів.

У роки Другої Світової війни наші земляки перебували в різних концтаборах нацистської Німеччнини: Аушвіц, Бухенвальд, Дахау, Равенсбрюк та інші. Проте зазначити точну кількість українців, які на власному досвіду дізналися, що таке бути в’язнем концентраційного табору, неможливо. На той час Україна не була незалежною державою, тому українців не визнавали як окрему націю. Уродженці Радянської України в табірній системі проходили як громадяни СРСР, через що нацисти позначали їх літерою «R» – «росіяни». Західних українців ідентифікували як «P» – «поляків», оскільки до війни вони були громадянами Польщі. Іноді, українцям у таборах доводилося бути «руминами», «чехами» тощо.

30 людських доль за дротами 11 таборів Третього Рейху – саме про них розповідають світлини та документи представлені на виставці. Серед них не тільки військовополонені, українські націоналісти, остарбайтери (примусово вивезена молодь), євреї, але й діти, жінки, священники. Кожний з них має свою історію, сповнену нелюдських страждань. І саме через їх долі ми можемо зрозуміти через які страхіття проходили українці перебуваючи в так званих «таборах смерті».

 

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут