7 грудня відзначався Всесвітній день української хустки. Свято започатковане з метою об’єднання жінок різного фаху, віку та національності для збереження українських традицій. Адже з давніх-давен в українських сім’ях оберегом, символом любові й злагоди слугувала саме хустка.

Всесвітній день української хустки почали відзначати 2019 року з ініціативи групи громадських діячів, акторів та успішних жінок України. Того року до вшанування цього свята долучилися в декількох країнах, зокрема Іспанії, Канаді та США.

У 2020 році з нагоди свята українки в різних країнах світу беруть участь у флешмобі «Зроби фото з хусткою». Світлини потім викладають у соціальні мережі із хештегами  #Берегине_моя_українська_хустко #УкраїнськаХустка.

Промітка, тибеткова, бавниця, опиначка… Про ці назви хустини довідалися учасники пізнавального заходу, що проходив у Волноваській ЗОШ І-ІІІ ступенів №7. Як зазначалося під час зустрічі, історично хустка прийшла на заміну обрусу (квадратна тканина, якою вкривали голову та не зав’язували) і намітці (прямокутне полотнище із орнаментом по коротких сторонах), хоча дуже часто можна зустріти їх поєднання. Цікаво що «правильна» українська хустка мала біле тло, а от кольорові варіаціі мають турецьке коріння.

Способів носити та пов’язувати хустку, певно не менше, ніж її регіональних назв. Дуже важливим є, щоб усі ці техніки не просто зберіглися, а й набули такого ж шанобливого ставлення, як і мистецтво, скажімо, зав’язування паска на кімоно. Тому приємно бачити, що хустки повертаються та переосмислюються молодими локальними брендами. Отже, хустина має усі шанси перейти від статусу «елемент народного костюму» до «маст-хев» сучасного гардеробу.

Педагогічний колектив школи привітав усіх зі святом та взяв участь у флешмобі «Зроби фото з хусткою».

 

 

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут