Запорукою реалізації успішної реформи «Нової української школи» є професійно підготовлені вчителі за новими стандартами. На законодавчому рівні запроваджено сертифікацію вчителів, метою якої стало вивчення та заохочення педагогічних працівників з високим рівнем педагогічної майстерності, які володіють методиками компетентністного навчання і новими освітніми технологіями, які сприяють їх поширенню.

Державною службою якості освіти та її територіальними органами у 2020 році організовано вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації. Для цього відібрано та підготовлено 1132 незалежних експерти, більшість з яких брали участь у сертифікації 2019 року у якості експерта чи учасника.

До третього етапу сертифікації було допущено 49 педагогічних працівників Донецької області й 44 вчителя успішно пройшли сертифікацію. 34 експерти виявили бажання долучитись до вивчення досвіду своїх колег з різних регіонів України.

Рішенням комісії Державної служби якості освіти України від 2 грудня 2020 року визначено, що за результатами вивчення практичного досвіду роботи вчителів пороговий бал становить 72 бали. Таким чином, із 1591 зареєстрованого учасника сертифікації подолали пороговий бал близько 57%.

Відтак, завершився другий рік пілотування сертифікації вчителів. Цьогоріч були внесені деякі зміни до організації цієї процедури. Зокрема, змінено послідовність проведення етапів:

  • оцінювання фахових знань та умінь учасників сертифікації шляхом їх незалежного тестування;
  • самооцінювання учасником сертифікації власної педагогічної майстерності;
  • експертне оцінювання професійних компетентностей учасників сертифікації шляхом вивчення практичного досвіду їхньої роботи.

Крім того, через загрозу поширення коронавірусної інфекції COVID-19 розроблено альтернативні моделі проведення третього етапу без відвідування уроків.

Так, сертифікат у вигляді графічного зображення буде розміщено в кабінетах учасників не пізніше 16 грудня поточного року.

Успішне проходження сертифікації зараховується як проходження чергової/позачергової атестації педагогічним працівником і є підставою для присвоєння йому відповідної кваліфікаційної категорії та педагогічного звання. Також вчителі, які успішно пройшли сертифікацію,  отримають 20% надбавку до заробітної плати з січня 2021 року.

Щиро вітаємо учителів із успішним проходженням «Cертифікації 2020». Зичимо міцного здоров’я, творчого пошуку, вдалих знахідок та успішних звершень!

За матеріалами управління Державної служби якості освіти
у Донецькій області

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут