На Театральній площі Маріуполя монтують ханукію – світильник, який запалюють під час єврейського свята Ханука. Відзначати його починають сьогодні, 10 грудня, після заходу сонця. Саме на цей день у 2020 році випадає початок святкування Хануки.

Координатор освітніх програм єврейської громади Маріуполя Аліса Ростовцева зазначає:

«Традиційно в Маріуполі свято Ханука супроводжується великими гуляннями, установкою ханукії на центральній площі, з частуваннями і танцями. Але цього року, на жаль, немає можливості це зробити. Однак, ханукію встановили. Вона буде горіти протягом усього святкування».

Аліса Ростовцева підкреслила, що в Маріуполі встановлюють саме ханукію, а не мінору. Ханукія складається з 9 свічок, на честь дива. За переказами, коли завойовники осквернили масло в мінорі й залишився лише один флакончик, який міг горіти один день, сталося диво. Цей флакон горів 8 днів.

«Основною традицією свята є те, що прийнято запалювати свічки. Кожен день свята – на одну свічку більше», – пояснила координатор.

Вона також зазначила, що всі бажаючі можуть прийти на Театральну площу Маріуполя, щоб зробити фото біля ханукії. Також буде організовано автопарад – центральними вулицями Маріуполя проїдуть автомобілі зі світильниками на дахах, через гучномовець городян привітають з Ханукою. Решта святкових заходів у зв’язку з пандемією коронавируса пройдуть у режимі онлайн.

Відзначати Хануку у євреїв прийнято тиждень. Святкування в Маріуполі, за словами Аліси Ростовцевої, закінчиться 17 грудня.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут