Заборона на вилов раків у рибогосподарських водних об’єктах Донецької області встановлюється на період з 10 грудня 2020 по 30 червня 2021 року.

Метою заборони є створення відповідних умов для нормального циклу розмноження і відтворення річкових раків наказом Управління Державного агентства рибного господарства в Донецькій області.

Основним зовнішнім чинником, що визначає термін проходження всіх етапів розмноження річкових раків, є температура води і гідрологічний режим конкретного року.

За даними багаторічних досліджень, спаровування і відкладання ікри у раків починається при температурі води нижче 10°C. Станом на третю декаду листопада температура води в водних об’єктах Донецької області склала 6-9°C. Такі умови є оптимальними для спарювання річкових раків. Тому для забезпечення сприятливих умов для відновлення їхньої популяції на території Донецької області встановлюється заборона на вилов раків.

Нагадуємо, вилов раків під час заборони є грубим порушенням рибоохоронної законодавства, за яке передбачена адміністративна відповідальність за ч.4 ст.85 КУпАП та штраф, розмір якого становить від 340 до 680 гривень. Крім штрафу за кожен незаконно видобутий екземпляр раку нараховуються збитки в розмірі 25,5 гривень.

Донецький рибоохоронний патруль закликав усіх рибалок-любителів і рибалок-промисловиків дотримуватися встановленої заборони на лов раків. У разі виявлення фактів незаконного вилову річкових раків, очевидців просять невідкладно повідомляти за телефонами «гарячої лінії»: 099-391-10-90 або 068-446-86-54.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут