Щороку 15 грудня відзначається День чаю – найпопулярнішого напою на Землі.

Метою запровадження цього унікального свята стало залучення уваги урядів і громадян до проблем поширення чаю, зміцнення взаємозв’язків між виробниками і споживачами чайної продукції, а так само обговорення проблем дрібних виробників і працівників чайних виробництв. 15 грудня була прийнята «Світова Декларація Прав працівників чайної індустрії», яка безпосередньо вказує на те, що чайна галузь змушена боротися з безліччю проблем, які потребують вирішення.

Ідея відзначати «День чаю» практично витала в повітрі вже багато років. Отже, після обговорення на всесвітніх громадських форумах – спочатку 2004 року в індійському Мумбаї, а згодом, 2005 року, в бразильському Порту-Алегрі, дата 15 грудня стала носити назву «Міжнародний день чаю».

Найгучніше святкування «Міжнародного дня чаю» відповідно проходить в Індії і Шрі-Ланці. Але й Непал, Індонезія, Бангладеш, В’єтнам, Кенія, Уганда, Малайзія і Танзанія, які належать до провідних світових сільгоспвиробників чаю, не залишаються осторонь цього свята.

Про користь вживання різноманітних сортів чаю написано чимало наукових праць. У багатьох країнах по всьому світу існують унікальні багатовікові чайні традиції. І День чаю надає чудову можливість згадати про них та приєднатися до численних привітань на адресу виробників цього чудового напою.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут