На засіданні, 16 грудня, Уряд дозволив НАК “Нафтогаз” придбати Юзівську нафтогазоносну площу. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, і назвав це рішення надзвичайно важливим кроком для енергетичної незалежності України.

«Ми прийняли рішення, яке дозволяє НАК “Нафтогаз” придбати Юзівську нафтогазоносну площу. Це велике і перспективне родовище вже не один рік практично простоює, а держава втрачає можливості для отримання прибутку та збільшення видобутку газу», – йдеться в повідомленні.

Юзівська ділянка родовища газоносних сланців розташована в Дніпровсько-Донецькому нафтогазоносному басейні на території Донецької та Харківської областей. Дослідження засвідчили, що родовище здатне щороку давати 10 млрд. куб. м природного газу. Розмір ділянки становить 7886 тис. кв. км.

Нагадаємо, що в 2016 році Кабінет міністрів відмовив нідерландській Yuzgas B. V. в участі в проєкті з розробки Юзівської площі. Незадовго до цього компанія Shell вийшла з проєкту з розробки цієї ділянки. Про це на брифінгу заявив глава Міністерства енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин.

“Ще півроку назад компанія Shell повідомила, що їй ці роботи не цікаві, й вийшла з цього проєкту. Там була довга процедура виходу з угоди через форс-мажорні обставини”, – повідомив він.

 

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут