Вишукана класика, відомі українські композиції, світові хіти естради – виконання різноманітного та складного репертуару поліцейського оркестру вражає та надихає не тільки мешканців України, а й далеко за її межами. Із дня заснування бенду музиканти створюють настрій на святах та супроводжують виступами масові заходи, зараз – підтримують мешканців прифронтових міст регіону та вже третій рік поспіль підкорюють мільйонну публіку в Німеччині.

Історія створення колективу почалася 7 липня 1993 року. Тодішній керівник Управління внутрішніх справ в Донецькій області генерал-лейтенант міліції Станіслав Гавриленко ініціював формування штатного духового оркестру. Це було інновацією для України.

Серед перших чотирьох музикантів колективу – Юрій Станчев і сьогодні, як і на першій репетиції, грає на тромбоні у складі оркестру. Також чоловік володіє скрипкою, саксофоном, фортепіано, а у перші роки існування інструментальної групи робив для неї аранжування.

«До цього я служив у військовому оркестрі в Німеччині. Повернувшись додому, я був запрошений до колективу. Авжеж, я погодився. Будувати щось «з нуля» було цікаво, а головне, що ми були першими в країні і це надихало», – згадує музикант.

Вже 20 грудня 1993 року духовий оркестр з 12 музикантів дав перший концерт для співробітників управління. Темп, який задали учасники бенду та керівництво, був шалений. За один рік оркестр став естрадним, була придбана звукова апаратура та інструменти, а кількість учасників колективу зросла до 20. Музикальний колектив напрацьовував репертуар та вдосконалював його виконання, виступав не тільки для своїх колег, а й для громадян по всій країні.

З початку збройної агресії у 2014 році поліцейський оркестр, як і інші служби, відновився – з окупованого Донецька вдалося вивезти лише малу частину апаратури та інструментів, тому доводилося грати на своїх особистих.

Зараз у складі ансамблю 19 музикантів та 3 солісти. В їхньому арсеналі більше 200 музичних композицій – це українські та іноземні популярні пісні, джазові, рокові інструментальні композиції, а також військово-стройовий репертуар для проведення парадів.

Оркестр поліції Донеччини супроводжує виступами всі масові заходи та дарує настрій на святах. Також перед музикантами постало нове непросте завдання, напевно,одне з найемоційніших, яке зворушує до глибини душі, – підтримка мешканців населених пунктів, що знаходяться на лінії зіткнення. Виступ перед публікою, очі якої змінилися через біль і страх, вимагає неймовірної самовіддачі.

«Ніякими словами не можу передати ці емоції, коли бачиш реакцію місцевих мешканців на виступ. Для них це велике свято, бо позаду… у кількох метрах – розбиті будинки і двори і стрілянина…», – розказує керівник оркестру ГУНП в Донецькій області Віктор Лебедєв.

Диригент працює в музичному колективі з 2018 року. Саме в цьому році оркестр побував у різних куточках країни, об’єднав Схід і Захід, а також гідно представив Україну на музичному фестивалі в Європі та отримав світове визнання.

Уже третій рік поспіль артисти оркестру поліції Донеччини разом із колегами з Хмельницької і Сумської областей беруть участь у Міжнародному фестивалі військової музики MUSIKPARADE. Цього року музиканти виступили зі своїм шоу в декількох містах Німеччини та отримали теплий прийом європейських глядачів. На грандіозному заході музиканти виконували військові марші, композиції легендарних рок-груп, але основою репертуару артистів стали українські пісні.

Відтак, 27 років тому оркестр поліції Донеччини став першим музичним колективом у системі МВС. Сьогодні музиканти активно розвиваються, створюють нові музичні шедеври та набувають визнання далеко за межами рідної країни.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут