Кабінет Міністрів України сьогодні на своєму засіданні схвалив Концепцію економічного розвитку Донецької і Луганської областей. Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Як зазначив віцепрем‘єр-міністр України Олексій Резніков, у Концепції економічного розвитку Донецької і Луганської областей йдеться про вирішення питань соціально-економічного характеру на підконтрольній Уряду території Донецької і Луганської областей.

«Ця концепція ляже в основу при розробці Стратегії економічного розвитку Донеччини і Луганщини. Так, на початку йдеться про підконтрольну Уряду територію. Наразі ми маємо простір для експерименту й створення підстав для того, щоб міжнародна спільнота почала розглядати майбутню Стратегію економічного розвитку спочатку цього регіону, а потім й інших регіонів України, як складову власної економічної політики», – сказав Олексій Резніков.

Віцепрем‘єр-міністр України наголосив, що до 2014 року Донеччина і Луганщина були надзвичайно потужними індустріальними і аграрними регіонами, але внаслідок російської збройної агресії ці території були зруйновані. «Повторюся – економічні втрати чисельні. Експерти оцінюють, що на мінімальне економічне відновлення Донеччини і Луганщини знадобиться близько 20 млрд доларів. Ці цифри орієнтовні, але єдине, що зрозуміло вже зараз, – вони астрономічні й вирішити ці проблеми за рахунок коштів держбюджету, донорів чи чергових кредитів – неможливо. На це спроможні тільки інвестори», – додав Резніков.

За його словами, підхід Концепції майбутньої Стратегії базується на створенні можливостей і стимулів для інвестицій.

Вони, зокрема, створюватимуться через:

  • визначення територій і кластерів пріоритетного розвитку;
  • запровадження податкових стимулів у вигляді спрямування частини прибутку підприємств на реінвестування у власний розвиток;
  • поширення стандартів міжнародних комерційних арбітражів;
  • страхування військово-політичних ризиків;
  • розвиток інфраструктури.

«Створення робочих місць і розвиток спроможності громад – це пріоритети. Йдеться про десятки тисяч робочих місць. Майбутня Стратегія, яка буде розроблена на базі сьогоднішньої концепції, має повністю вкладатися у логіку реформи децентралізації, що була реалізована багато в чому за підтримки європейських партнерів. Західні інвестиції, разом із вітчизняними, можуть відіграти вирішальну роль у перетворенні областей на двигун економічного розвитку. І коли інвестори побачать, що навіть на ризикованих територіях – поблизу лінії дотику, вони можуть ефективно працювати, розвиватись і  отримувати  ККД, то вони і всю іншу територію України точно розглядатимуть як інвестиційно привабливу для них. І від нас з вами залежить, чи буде майбутня Стратегія успішною», – сказав віцепрем‘єр-міністр України.

Концепцію було підтримано з урахуванням доопрацювання.

Підсумовуючи, Олексій Резніков сказав:

«Трошки відкрию завісу. НАК «Нафтогаз України» починає проєкт із освоєння Юзівського родовища. Більша частина ділянки знаходиться в Донецькій області.  Це великий інвестпроєкт, який чудово вписується в ключові засади нашої концепції. Адже це і українські інвестиції, і додаткові податки та робочі місця, розвиток громад, а у перспективі – міжнародні інвестиції».

Нагадаємо, на виконання рішення Уряду щодо ухвалення Концепції Мінреінтеграції планує розробити Стратегію економічного розвитку Донецької й Луганської областей  на основі 42 міжнародних кейсів й подати її на затвердження Кабінету Міністрів до квітня 2021 року. Майбутня Стратегія економічного розвитку Донецької і Луганської областей концентруватиметься передусім на потребах людей та територіальних громад, в яких вони живуть.

 

 

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут