Чому Україна святкує два Різдва. Розповідаємо

0
56

Різдво 25 грудня чи 7 січня – чому існує два свята?  Пояснимо просто зараз у рамках програми Розповідаємо.

Традиція святкувати Різдво Христове є у вірян східного і західного обрядів. Однак роблять вони це в різні дні – 25 грудня та 7 січня. Причина цього – різні календарі.

На Заході – за Григоріанським, а, наприклад, у Грузії, в Сербії та в Україні – за Юліанським календарем.

Дуже давно Юлій Цезар запровадив календар майже такий, як і зараз, а саме Юліанський. Здавалося все ідеально, та календар виявився не зовсім точним. Чому? Тому що римляні помилялись у розрахунках. Земля робить оберт навколо Сонця десь на 12 хвилин повільніше, ніж думали давні римляни.

Зміщення у календарі зробив Папа Римський, він наказав деякі роки, які раніше були високосними, «вважати» невисокосними. Цим суттєво зменшив розходження ‒ до 26 секунд на рік. Щоб компенсувати відставання, він наказав навіть пропустити 10 днів. І у 1582 році одразу за четвертим жовтня настало 15-е! Реформований календар назвали Григоріанським!

Але не всі країни визнали новий календар. Наприклад, українські землі чисто фізично не змогли перейти на Григоріанський календар, тому що на той момент Україна була у складі Московії. Але не вся її частина. Був навіть вислів “католик християнину не брат”.

Це було у часи, коли наша країна була поділена на Лівобережну та Правобережну. Лівобережна підпорядковувалася Московському князівству, а Правобережна входила до складу Речі Посполитої. Саме тоді люди на Правобережній Україні почали жити за Григоріанським календарем.

Тож, християни західного обряду, зокрема, католики святкують Різдво 25 грудня, а християни східного обряду – православні та греко-католики – 7 січня.

Чи означає це, що Христос народжувався двічі? Аж ніяк! Просто різні церкви обрали для себе різні дні. Не домовились, так би мовити, одного разу. А в головній книзі християн – Біблії, немає жодної точної дати, коли ж народився Христос.

Ось такі цікаві факти про Різдво ми сьогодні з вами дізналися.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут