Бандура – це круто! 

А чи чули ви як грає бандура? Як мелодійно звучать її срібні передзвони?..

Нещодавно єдиний на Донеччині ансамбль бандуристів “Криниченька” отримав 12 музичних інструментів. На їх придбання з обласного бюджету виділили 240 тисяч гривень. У Білецькій музичній школі №2, де діє ансамбль “Криниченька”, побувала кореспондент телеканалу Донеччина.

Гостей зустрічав хоч і не повний склад ансамблю бандуристів “Криниченька” музичної школи №2, але й цього разу юні музики напрочуд проникливо виконували українську народну пісню “Тихо над річкою”.

Усього в ансамблі близько 20 вихованців. Це діти віком від п’яти до 16 років. Серед них Олена Хабенко, яка 11 років свого життя присвятила музиці. Раніше дівчина закінчила клас фортепіано, а тепер опановує гру на новому інструменті.

«Якось у класі я вперше торкнулася струн бандури і все – це кохання надовго. Наш традиційний інструмент, який повинен завжди жити, бо він характеризує наш народ», – зазначає учасниця ансамблю бандуристів “Криниченька” Олена Хабенко.

Нині учасники ансамблю грають на інструментах, яким уже більше чверть століття. Невдовзі  репертуар вивчатимуть  на нових бандурах, які виготовлені майстрами Чернігівщини. Інструменти для вихованців музичної школи придбала обласна держадміністрація.

Керівниця ансамблю бандуристів “Криниченька” Оксана Леонова вдячно наголошує:

«Ми висловлюємо щиру подяку очільнику області Павлу Олександровичу Кириленку за увагу до діточок та високу оцінку нашої роботи. Це справжнє новорічне свято. Придбані інструменти будуть зберігатися дбайливо і служити на користь її величності, музиці».

Наша співрозмовниця – концертмейстерка ансамблю бандуристів Анастасія Коротіна “Криниченька” –  була однією перших учасниць ансамблю, яким керує Оксана Леонова. Тепер  Анастасія працює концертмейстером у музичній школі. Разом зі своїм колишнім педагогом вони навчають мистецтву бандури юних музикантів.

«Нові інструменти дуже допоможуть нам у подальшій роботі, це як повітря, – говорить Анастасія Коротіна. – Старі бандури було складніше настроювати, вони не тримали стрій, а з новими бандурами такої проблеми не буде. Адже  у них м’яке звучання, і вони досить гарно тримають цей стрій».

«Дивись, яка гарнюня, спробуємо зіграти, сідай», – говорять майстрині, дістаючи бандуру і запрошуючи до гри семирічну Сабріну Злідниченко – вихованку Білицької музичної школи №2.

Семирічна Сабріна займається у класі бандури лише 2 місяці. Але за цей час вже навчилася української  народної мелодії. Її виконує  на новому інструменті.

Сабріна також поділилася своєю радістю від занять музикою й у розмові зазначила:

«Дякую за можливість грати на новій бандурі. Мені дуже подобається відвідувати музичну школу».

Відтепер в музичній школі 20 бандур, 12 з яких новенькі.

Єдиний на Донеччині ансамбль бандуристів бере участь і у перформансах. Минулий із них відбувся на святкуванні Дняі  Незалежності України в Краматорську. Тоді виконували рок-версію гімну України.

Тетяна Корячко – директорка Білицької музичної школи №2, показуючи нові інструменти, говорить:

«Чотири юнацькі бандури, мають назви “Легенда” і 8 дитячих – це “Калина”. У нас є перемоги і в міжнародних конкурсах, і у всеукраїнських конкурсах наших юних  бандуристів. З урахуванням карантину будемо готуватися до дистанційних конкурсів. Перемога буде за нами».

На завершення зустрічі всі разом промовили: “Бандура – це круто!”

Дивіться у сюжеті Донеччина TV

 

 

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут