Комісія  з розгляду питань, пов’язаних з наданням грошової компенсації постраждалим, житлові будинки (квартири) яких зруйновано внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру, спричиненої збройною агресією Російської Федерації в Донецькій області на останньому засіданні ухвалила рішення про виплату грошової компенсації ще трьом постраждалим, які є власниками трьох об’єктів зруйнованого житла. Два таких об’єкти знаходяться в місті Мар’їнка, один – в селі Тарамчук.

Відтак, ще 3 постраждалих отримають компенсацію на загальну суму 900 тисяч гривень, що становить 300 тисяч гривень на один зруйнований об’єкт. Таким чином, з моменту початку роботи комісії – 18 листопада, виплати компенсацій призначено вже 44 особам на загальну суму 11,916 млн гривень

Після отримання узагальненого списку постраждалих, Мінреінтеграції здійснить розподіл бюджетних коштів до регіонального органу соціального захисту населення Донецької області, який протягом п’яти робочих днів з моменту надходження таких коштів на рахунок, виплатить їх постраждалим.

Важливо, що мова йде не про заміну житла, а про компенсацію за сам факт втрати житла. Це ні в якому разі не виключає подальші дії по доказах та відшкодуванню Російською Федерацією фактичного збитку за втрату житла – Мінреінтеграції вже розробило законопроєкт «Про державну політику перехідного періоду», який зараз опрацьовується підрозділами міністерства, а після цього буде переданий на експертизу до центральних органів виконавчої влади, науковців, фахівців та Комісії з питань правової реформи.

Додамо, що наступного року Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України планує збільшити фінансування програми компенсації громадянам України за житло, що було зруйноване внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру, спричиненої збройною агресією РФ. Так, очікується, що наступного року компенсацію отримають понад 300 родин.

Фото Сергія Ваганова
з фотоальбому «Літопис російсько-української війни»

 

 

 

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут