Вона навчає дітей у Школі мистецтв вишуканим та точним лініям, поєднанню кольорів та тіней. А у вільний час веде відеоблог про те, як навчитися малювати з нуля. Оксана Пехотська-Гнатишин – сучасна художниця з Маріуполя – нещодавно долучилась до проєкту «Місто героїв» і створила портрет свого земляка, який загинув через російську агресію.

Власними секретами Оксана Пехотська ділиться з художниками-початківцями. Вона викладає у школі мистецтв Маріуполя й очолює цей заклад, названий на честь видатного художника Архіпа Куїнджі.

Колись відома авторка й сама опановувала ази малювання в цих стінах у професійних майстрів. Авангард, імпресіонізм та інші стилі… Художниця й директорка Маріупольської школи ім. А.Куїнджі Оксана Пехотська-Гнатишин зазначає, що любить експериментувати. І, хоча переважно малює акварельними та масляними фарбами, іноді бере до рук й маркер.

На наших очах пензель Оксани Пехотської перетворює класичне зображення маріупольської водонапірної вежі на дизайнерський плакат. Пояснювальні відео художниця записує для власного блогу.

«Потрібно постійно малювати, дивитися багато уроків, – говорить вона. – Ходити займатися і не соромитися, тоді ви навчитеся, і звичайно, ж практика, практика, практика».

Очі, які зазирають всередину – саме так можна описати одну з робіт Оксани Пехотської. Портрет Віктора Саєнка – маріупольця, який протистояв російській агресії, художниця створила в рамках проєкту «Місто Героїв». Його до Дня захисника України ініціювала Донецька обласна державна адміністрація. Портрет – це подарунок рідним загиблого. Збільшену його копію розмістять на вулицях міст Донеччини.

Портрет Віктора Саєнка

Оксана нині думає малювати ще одного героя.

«До мене підходила ще мама одного героя, – говорить Оксана Пехотська-Гнатишин. – Мене зацікавив портрет, вона показала світлини свого сина. Він був медиком. Такий дуже цікавий в нього вираз обличчя. Цікавий хлопець. Вона підійшла, і якось відмовити їй мені було важко».

Також маріупольська художниця передає дітям пристрасть до малювання і навчає головному правилу творчості:

«Постійно навчатися, бути відкритим світу, – ділиться Оксана Пехотська-Гнатишин. – Не обов’язково малювати те, що потрібно, а слід відтворювати те, що тобі хочеться».

Докладніше дивіться у сюжеті Донеччина TV

 

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут