Чт. Лют 2nd, 2023

У новий рік  – із  новими умовами. У Дружківському дитячому будинку-інтернаті завершили капітальний ремонт. Тут провели термомодернізацію,  замінили комунікації, оновили систему освітлення та вентиляції, виконали оздоблювальні роботи, закупили нове обладнання й устаткування. 

Будівельні роботи  у дитячому будинку-інтернаті розпочали ще у 2017 році. На це з обласного бюджету виділили 26 млн гривень. Наразі тут займаються облаштуванням оновлених просторів.

Дружківський інтернат призначений для дітей з помірною та глибокою розумовою інвалідністю, фізичними проблемами.  Діти  віком від 4 до 15 років, а також молодь до 35 років отримують соціально-побутові, методичні та навчально-виховні навички.

Юлія – вихованка будинку-інтернату – демонструє поробку, створену власними руками у техніці декупаж. Цьому навчилася на  уроках декоративно-ужиткового мистецтва. Дівчині 21 рік, вона має інвалідність. Ще донедавна Юля насилу рухалася, сьогодні ж вміло використовує необхідні інструменти й матеріали для поробок. Все завдяки фаховій арт-терапії, яку отримує у творчій майстерні інтернату.

Вихователька з арт-терапії Наталія Комірна розповідає:

«Це майстерня лікувальна, й направлена вона на розвиток навичків дітей засобами прикладного мистецтва. Акцент під час занять вихованців робиться на розвиток більш поглиблених навичків, які вони можуть реалізувати у житті».

Директорка Дружківського дитячого будинку-інтернату Ольга Орлова говорить, що для дітей тут створені умови, наближені до домашніх. У них дружні стосунки між собою, між вчителями. І навіть декого називають «мама».

«Особливу увагу в інтернаті  приділяють реабілітації дітей, – наголошує директор. – У спеціалізованому відділенні облаштували  кабінет фізіотерапевтичних процедур, кімнату сенсомоторного розвитку, фіто-бар. Сучасними засобами оснащений кабінет лікувального масажу. Ось цей тренажер  «Мотомет»  використовують для  тренування  кінцівок  у дітей з церебральним паралічем».

Масажист-реабілітолог Ірина Писаренко, демонструючи обладнання, зазначає:

«Це – модульна система кінезеотерапії, яку ми використовуємо. Ось петля КС для поперекового відділу, ось ця розслабляє м’язи, це – витягнення для нижніх кінцівок. Є дітки, котрі були лежачі, а тепер почали сидіти. Є поліпшення, і дуже багато».

Для подолання сенсорного дефіциту у дітей в інтернаті облаштували кімнату нейромоторної реабілітації.  Тут  маленькі пацієнти можуть зануритися у віртуальну реальність за допомогою інтерактивної системи Нірвана. А  для занять дітей із аутизмом встановили  цікаві тактильні стимулятори.

Вчитель-реабілітолог Ганна Писаренко знайомить із специфікою свого напряму:

Це – фіброоптичний  світловий дощ. Дитина може сховатися сюди, заспокоїтися. Цей прибор знімає гіперактивність, розвиває світлове, зорове сприйняття. Є також сухий басейн з підсвічуванням. Тут можна виконувати різні вправи – активні, релаксаційні. Розвивається у дітей і тактильне сприйняття, підвищується шкірно-кинестетична чутливість.

Цього року коштом облдержадміністрації в  інтернаті завершили капітальний ремонт і закупили обладнання. Невдовзі для дітей облаштують кімнату акватерапії. Поки ж  зосередились на лікувальній фізичній терапії.

На сьогодні  в Дружківському будинку-інтернаті проживають 236 дітей. Незважаючи на непростий фізичний стан, вихованці є постійними учасниками міських, обласних, всеукраїнських виставок народної творчості. І навіть стали лауреатами обласних та міських фестивалів дитячої творчості «Повір у себе» та отримали перемогу у шоу Ліга сміху.

Дивіться у сюжеті Донеччина TV

 

Від Elena Leoshko

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *