Вже кілька місяців в Україні масово облаштовують острівці безпеки. Це спеціальні ділянки на дорогах, які мають допомогти зменшити кількість травматичних аварій за участю пішоходів. Проте часто ці ж острівці стають причиною аварій. Бо вони погано освітлені. Наскільки зручні ці новітні рішення для учасників дорожнього руху – досліджуємо разом.

Ці острівці – інженерне рішення для підвищення безпеки. На просвітницькому відео експерти показують, як само мають облаштувати острівці безпеки. Спеціальні конструкції посеред дороги.

«Острівці безпеки конструктивно виділені над пішохідними переходами та служать захисним елементом», – розповідає речниця батальйону патрульної поліції Краматорська та Слов’янська Ксенія Яцен.

В Україні з вересня почали зводити острівці безпеки для пішоходів. Те, що вони віднині є обов’язковими, вирішили в міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства. За нормами, ширина острівця має бути не менше 2 метрів. Довжина – 8 метрів. І головне – такі острівці мають бути видні здалеку.

Ксенія Яцен розповідає, що, згідно державних будівельних норм, улаштування острівців безпеки є необхідним на певних ділянках дороги. Наприклад, на нерегульованих ділянках де на проїзній частині є дві або більше смуг для руху транспорту.

Острівець безпеки облаштували на трасі, яка з’єднує Краматорськ зі Слов’янськом. Водії від такої новації не у захваті. Кажуть, острівець змушує часто зупинятися, адже водій робить маневри, аби об’їхати перешкоду.

Опитані водії кажуть – острівці безпеки погано освітлені. Немає яскравих світловідбивних смуг, додаткових ліхтарів. А це може викликати проблеми для пішоходів.

Острівці безпеки, як і бордюрні розширення, вставки по осі дороги, чокери поширені в Європі. Вони дозволяють змусити водіїв знизити швидкість. В Україні облаштуванням таких конструкцій мають займатися міські ради. До них варто й надсилати зауваження, якщо ви побачили потенційно небезпечний острівець.

Дивіться у сюжеті Донеччина TV

 

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут