Чт. Лют 2nd, 2023

Депутати Верховної ради України подали два законопроєкти, якими пропонується на законодавчому рівні визначити термін «сексизм», а також встановити покарання за відповідні висловлювання або дії. Про це повідомляє офіційний портал ВР.

При цьому наголошується, що внесений закон №4598 пропонує розуміти під сексизмом цілу низку проявів, зокрема створення загрозливого, ворожого, принизливого чи образливого середовища, а також підтримку і посилення будь-яких ґендерних стереотипів.

Прояви сексизму у громадській або приватній сферах, в мережі інтернет чи поза нею – це будь-які дії, жести, візуальні вияви, вимовлені або написані слова, практика або поведінка, в основі яких міститься ідея про те, що людина або група людей є нібито гіршою через ознаку своєї статі та викликають порушення власної гідності або прав людини.

Сексизм і дискримінація у будь-яких його проявах передбачає введення відповідальності у вигляді штрафів, громадських робіт або адміністративного арешту (закон №4599).

Передбачені правопорушення караються накладенням штрафу від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170-340 грн) або громадськими роботами на строк від 30 до 40 годин, або адміністративним арештом на строк до 7 діб.
Ті самі дії, вчинені повторно, тягнуть за собою накладення штрафу від 20 до 40 неоподатковуваних мінімумів (340-680 грн), або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин, або адміністративний арешт на строк до 15 діб.

Від Elena Leoshko

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *