Депутати Верховної ради України подали два законопроєкти, якими пропонується на законодавчому рівні визначити термін «сексизм», а також встановити покарання за відповідні висловлювання або дії. Про це повідомляє офіційний портал ВР.

При цьому наголошується, що внесений закон №4598 пропонує розуміти під сексизмом цілу низку проявів, зокрема створення загрозливого, ворожого, принизливого чи образливого середовища, а також підтримку і посилення будь-яких ґендерних стереотипів.

Прояви сексизму у громадській або приватній сферах, в мережі інтернет чи поза нею – це будь-які дії, жести, візуальні вияви, вимовлені або написані слова, практика або поведінка, в основі яких міститься ідея про те, що людина або група людей є нібито гіршою через ознаку своєї статі та викликають порушення власної гідності або прав людини.

Сексизм і дискримінація у будь-яких його проявах передбачає введення відповідальності у вигляді штрафів, громадських робіт або адміністративного арешту (закон №4599).

Передбачені правопорушення караються накладенням штрафу від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170-340 грн) або громадськими роботами на строк від 30 до 40 годин, або адміністративним арештом на строк до 7 діб.
Ті самі дії, вчинені повторно, тягнуть за собою накладення штрафу від 20 до 40 неоподатковуваних мінімумів (340-680 грн), або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин, або адміністративний арешт на строк до 15 діб.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут