Через контактні центри «Крим-Україна» та «Донбас-Україна» до вишів з тимчасово окупованих територій вступили більше двох тисяч абітурієнтів. Про це повідомив заступник міністра освіти і науки України Андрій Вітренко.

За його словами, найбільше дітей з тимчасово окупованих територій Донбасу вступили до Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля – 180 абітурієнтів. Також попитом серед випускників шкіл користувалися Харківський політехнічний інститут, Луганський національний університет імені Тараса Шевченка та Маріупольський державний університет. Також у Міносвіти назвали найпопулярніші спеціальності, за якими вступали до вишів випускники шкіл з ОРДЛО.

«З метою забезпечення доступу до освіти для осіб з тимчасово окупованих територій ми створюємо нові можливості для досягнення цілей. У 2020 році порівняно з попередніми роками зараховано найбільшу кількість вступників з ТОТ через освітні центри «Крим-Україна» та «Донбас-Україна» до закладів фахової передвищої та вищої освіти», – зазначив заступник Міністра освіти і науки України Андрій Вітренко.

Також опрацьовується законодавча база з метою вдосконалення умов для вступу дітей з ТОТ до закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти України.

«Під час вступної кампанії-2021 освітні центри «Крим-Україна» та «Донбас-Україна» розпочнуть свою роботу 7 червня, а закінчать – 24 вересня. Вступ буде організовано за спрощеною процедурою в межах квоти-2. Також зберігається можливість переведення вступників з ТОТ з контрактної форми навчання на бюджет. Документи для вступу на бакалавра за кошти державного бюджету будуть приймати до 19 липня 2021 року», – зазначають на офіційному сайті МОН.

Дивіться у сюжеті Донеччина TV

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут