Нд. Лют 5th, 2023

Шість років тому суботнього ранку маріупольський «Східний» здригнувся від жаху. Російські «Гради» перетворили мирний мікрорайон на палаюче пекло. Полум’я, дим, бите скло, плач і розпач. Внаслідок обстрілу житлових районів міста бойовиками з реактивної системи залпового вогню БМ-21 «Град» 29 осіб загинули і 92 були поранені.

Сьогодні у Маріуполі пройшов мітинг, учасники якого згадували загиблих та поранених під час обстрілу Маріуполя російськими бойовиками 24 січня 2015 року. У пам’ятному заході взяли участь голова Донецької областної державної адміністрації Павло Кириленко,  міський голова Вадим Бойченко, представники громади, військовослужбовці. Присутні поклали квіти до пам’ятного знаку.

Голова Донецької облдержадміністрації Павло Кириленко у своєму виступі зазначив:

«Снаряди не обирали, кого уразити: дорослих, дітей, молодих чи старших, тих, хто обороняє Батьківщину чи тих, хто хотів бачити на нашій землі чужу армію. Усі вони для Росії – супутні жертви її підлої й цинічної війни. Для нас же – непоправна втрата. Перед пам’яттю кожного загиблого схиляємо голову в скорботній хвилині мовчання. З вірою в те, що за цей воєнний злочин понесуть покарання не тільки його виконавці, але й організатори та замовники».

З 9.10 до 9.20 на знак вшанування пам’яті жертв обстрілу мікрорайону «Східний» у Маріуполі були ввімкнені сирени системи централізованого оповіщення насенення мікрорайону «Східний», Лівобережного і Кальміуського районів.

Свідки трагічної події 24 січня 2015 року згадували, що той страшний день маріупольці пережили достойно. Вже в перші хвилини після обстрілу в мікрорайоні, охопленому вогнем і жахом, надавали допомогу людям рятувальники, медики, поліція. Не гаючи часу, розгорнули намети волонтери: годували, поїли чаєм, роздавали теплі речі, склили вікна. Чітко й злагоджено працювали комунальники. Ця згуртованість дозволила Маріуполю пережити найстрашніший час в його новітній історії.

На трагедію у Маріуполі відгукнулась вся Україна – допомогу постраждалим надавали як місцеві підприємства, так і волонтери з усіх регіонів країни.

Пам’ятаймо.

Дивіться у сюжеті Донеччина TV

Від Elena Leoshko

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *