Масштабна комунальна аварія  на водогоні «Горлівка_Торецьк» сталася перед  Різдвом. Трубу розірвало в декількох місцях.  Тоді без води залишилися Торецьк та навколишні населені пункти. Загалом, це майже 60 тисяч людей. Це не перший прорив на водогоні, Основна причина появи дірок  на ньому – обстріли бойовиків.

Дивіться у сюжеті Донеччина TV

«Із крана ми не п’ємо, звичайно, воду, ну лише там, посуду помити», – розповідають мешканки Торецька Валентина і Тетяна.

Про те, що її не можна вживати без кип’ятіння, говорить і інша жителька міста.

«Вода, яка йде з крану, скоріш за все, технічна, – говорять вони. – Тому що там стільки домішок, але це такий уже час. А от про те, що перебивають центральную трубу в напрямку до Горловки, це військове, це так, часто буває».

Масштабна комунальна аварія  на водогоні «Горлівка_Торецьк» сталася перед  Різдвом. Трубу розірвало в декількох місцях.  Тоді без води залишилися Торецьк та навколишні населені пункти. Загалом, це майже 60 тисяч людей. Це не перший прорив на водогоні, Основна причина появи дірок  на ньому – обстріли бойовиків. Існує ще низка проблем, які призводять до аварії.

Василь Чинчик, керівник військово-цивільної адміністрації міста Торецьк, зазначає:

«Скажемо так, основне проблемне питання, пов’язане з цією трубою, в тому, що вона введена в експлуатацію у 1980 році. Тобто, мережа водопостачання пройшла, можна так сказати, два терміни експлуатації. і це вже не залежить від обстрілів, не залежить від пошкодження, від технічних там проблем, це вже залежить від того, що вона вже зношена ця система, і ці пориви трапляються».

Працівники підприємства «Вода Донбасу» кілька разів намагалися залатати дірки на водогоні. Проте, окупанти не давали їм працювати: відкривали провокативний вогонь. Відновити водопостачання вдалося лише після того, як українська сторона СЦКК запросила режим тиші та отримала гарантії безпеки. Лише після цього ремонтники приступили до робіт.  Після десяти днів  відсутності води, вона з’явилася. Але  подається за графіком.

Лідія Велика, жителька Залізного розповіла:

«Практично води не буває. Зранку дають години 2-3 і ввечері години на 2-3 подають воду. Решта часу в нас просто її немає. Напор так, дуже поганий і в бак погано набирати і взагалі.

До Торецька питна вода надходить з Горлівської фільтрувальної станції. Вона розташована на тимчасово непідконтрольній Україні території. Вода йде по трубі діаметром 900 міліметрів, яка перетинає розташування окупантів та позиції ЗСУ».

«Все це залежить від того, як буде подаватися вода з Горлівської сторони, тому що у нас споживання води на добу це потреба у 15-17 тисяч метрів кубічних, – пояснює керівник військово-цивільної адміністрації міста Торецьк – При надходженні такої кількості води в наші резервуари ми спроможні цілодобово надавати послугу по водопостачанню. В разі зменшення надходження води в наші резервуари ми починаємо планувати графік, встановлюється зранку і ввечері надходження води у крани, в залежності від надходження води. Намагаємося, при наявності і заповненості наших резервуарів, надавати воду цілодобово».

Проблеми постачання води до прифронтового Торецька та навколишніх населених пунктів  вирішить будівництво нової нитки водогону. За попередніми розрахунками, вона буде потужністю 20 тисяч кубічних метрів води і протяжністю 8 кілометрів. Труби  прокладуть  від насосної станції 3-го підйому каналу «Сіверський Донець – Донбас» до існуючого водопровідного вузла Торецька із будівництвом фільтрувальної станції на його території. В обласній адміністрації вже розглянули такий  варіант  і виділили кошти на виготовлення проєктно-кошторисної документації».

Як повідомив Василь Чинчик, ця труба буде проходити безпосередньо на підконтрольній території України. Тобто, будь-які намагання вплинути на суспільно-політичну економічну ситуацію у нашому місті, будуть мінімізовані. Вода буде надходити з канала, який проходить через підконтрольну територію. Потім – із третього підйому, який теж знаходиться на підконтрольній території  і проходить по землях і територіях Торецької громади.

До робіт планують приступити вже у травні. А вже до кінця року обіцяють завершити спорудження нового водогону.

 

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут