Чт. Чер 1st, 2023

Збитків на понад два мільярди гривень нанесли країна-агресор внаслідок обстрілу Оскільського водосховища на Донеччині. Через влучення ворожого снаряду в березні 2022 року 76% води від повного обсягу наповнення водосховища було скинуто.

Про це повідомляє Державна екологічна інспекція у Донецькій області.

Установою розраховано розмір відшкодування збитків, обумовлених порушенням вимог законодавства про охорону і раціональне використання вод та відтворення водних ресурсів, які заподіяні Державі в результаті військової агресії Росії. Сума шкоди склала 2 169 330 000 грн.

“Матеріали розрахунку шкоди будуть передані до правоохоронних органів для відкриття кримінального провадження, встановлення винних за порушення природоохоронного законодавства та відшкодування збитків”, – йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що російськими окупантами знищено сотні тисяч цінних видів риб та інших живих водних ресурсів.

Оскільське водосховище – руслове водосховище на річці Оскіл, одне з найбільших в Україні, мало об’єм 474,3 млн куб. метрів, та займало площу 122,6 кв. кілометрів. Його довжина 84,6 км, середня ширина 1,6 км, максимальна ширина 4,0 км. Водосховище використовувалось для господарсько-питного та технічного водопостачання Донбасу, зрошення і сільськогосподарського водопостачання, обводнення річок, гідроенергетики, а також, рибного господарства.

Підписуйтесь на наш телеграм-канал, аби дізнаватися актуальні новини Донеччини у своєму смартфоні!

Від angelina

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *