Чт. Чер 1st, 2023

Достроковий вихід на пенсію регулюється Законом України від 09.07.2003 №1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Відповідно до частини 1 статті 115 цього закону право на призначення дострокової пенсії за віком мають особи з інвалідністю по зору I групи – сліпі та особи з інвалідністю з дитинства I групи – після досягнення чоловіками 50 років, жінками 40 років та за наявності страхового стажу не менше 15 років у чоловіків і не менше 10 років у жінок.

Підставою для отримання пенсії є звернення особи. За недієздатних осіб, осіб, дієздатність яких обмежено, звернення надають їх законні представники.

Для призначення дострокової пенсії за віком необхідно надати наступні документи:

  • паспорт;
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП);
  • документи про страховий стаж (трудова книжка, диплом (денна форма навчання), військовий квиток тощо);
  • довідка про заробітну плату для обчислення пенсії за будь-які 60 календарних місяців підряд до 01 липня 2000 року (за бажанням пенсіонера);
  • документи, які засвідчують особливий статус особи (за наявності).

Фінансування пенсії, допомоги на поховання та оплата послуг за їх доставку таким особам у період до досягнення пенсійного віку здійснюються за рахунок коштів державного бюджету.

Як подати заяву для призначення дострокової пільгової пенсії  за віком особам з інвалідністю по зору I групи та особам з інвалідністю з дитинства I групи через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України -https://portal.pfu.gov.ua дивіться за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=mKbkUM5fTek.

Текст закону за посиланням: https://is.gd/n3810x.

Хто має право на дострокові пенсії дивіться за посиланням: https://is.gd/ld6vBA

Актуальні новини та роз’яснення з пенсійного законодавства дивіться також на нашому телеграм-каналі https://t.me/PensFond_dn

Бережіть себе та своїх близьких! Заощаджуйте свій час та користуйтеся онлайн-сервісами вебпорталу не виходячи з дому.

Від Elena Leoshko

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *