Незаконна вирубка дерев: учасники злочинної групи постануть перед судом

До суду скеровано обвинувальний акт відносно чотирьох посадовців Олександрівського лісництва ДП «Покровське лісове господарство». Вони обвинувачуються у зловживанні службовим становищем та незаконній порубці дерев, що спричинило істотну шкоду та тяжкі наслідки, перевезенні та збуті незаконно зрубаних дерев, вчиненими повторно, організованою групою осіб (ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 246, ч. 4 ст. 246, ч. 1 ст. 364, ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України).

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованому в місті Краматорську.

Слідством встановлено, що керівник Олександрівського лісництва організував на території Донецької області незаконну порубку деревини та її подальший збут населенню. До злочинної схеми він залучив двох майстрів лісу та одного з працівників, які підшукували місця порубки дерев. В подальшому, учасники злочинної групи незаконно вирубували, перевозили та продавали деревину місцевим мешканцям.

Крім цього, працівники лісгоспу приховували протиправну діяльність шляхом внесення недостовірних відомостей у Єдиній державній системі електронного обліку деревини «ЛІАЦ».

Отримані від незаконного збуту деревини гроші розподілялись між співвиконавцями та витрачались на фінансування подальшої злочинної діяльності (придбання палива для транспортних засобів і бензопил, їх ремонт тощо).

За даними слідства, з липня 2019 року до січня 2020 року учасниками групи незаконно вирубано понад 400 дубів та близько 500 акацій. За висновками експертиз шкода державі, нанесена внаслідок незаконної вирубки дерев, становить 1 мільйон 396 тисяч гривень.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснювала прокуратура Донецької області. Оперативний супровід – Управління стратегічних розслідувань у Донецькій області ДСР Нацполіції.

У разі доведення вини, обвинуваченим загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 7 років.

 

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут