Чт. Лют 2nd, 2023

Діти – це диво! Діти – це квіт Землі, майбутнє нашої країни і кожного з нас, найдорожчий скарб і безмежна радість!

Дитина приходить у цей світ, щоб бути щасливою. На жаль, щодня на планеті діти продовжують гинути від війн, хвороб, стихійних лих. Добре, якщо є поруч батьки, які, як дбайливі садівники, зростають свою дитину у любові і радості, піклуються про неї. Але є ще багато дітей, які не знають батьківської любові, змушені важко працювати заради шматка хліба, терплять насильство та жорстокість з боку дорослих, у тому числі і батьків.

У 1959 році Генеральна Асамблея ООН, беручи до уваги, що людство зобов’язане надавати дитині найкраще, що воно має, проголосила Декларацію прав дитини. З цього приводу, щороку, 1 червня, у перший день літа, майже у 30  державах світу  відзначається Міжнародний день захисту дітей.

В Україні святкування Дня захисту дітей започаткували у 1991 році. У цей день у кожному куточку нашої країни звучить  музика, лунають пісні, скрізь чутно веселий дитячий гомін та сміх, проводяться розваги та свята для нашої малечі, юнаків та дівчат. Батьки вітають своїх дітей, небайдужі люди – дітей, які виховуються у закладах інституційного догляду та виховання.

У цю святкову мить ми маємо замислитися, чи все  зроблено  для того, щоб кожна дитина нашої країни щомиті відчувала себе захищеною, потрібною, бажаною.  Поруч з нами ще є діти, життя яких тільки-но починається, а вони вже зазнали  увесь тягар сімейного неблагополуччя, біль утрати найдорожчих людей – батьків. На сьогодні на території Донецької області, підконтрольній українській владі, проживає 300 тисяч 162  дитини. 5225 дітей – це діти – сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, з яких 4458 дітей  влаштовані до сімейних форм виховання, наразі вони мають нову сім’ю і люблячих батьків. 1001 дитина перебуває у складних життєвих обставинах через спосіб життя батьків, які ухиляються від виконання батьківських обов’язків щодо їх утримання та виховання, і ці діти потребують постійної уваги і турботи з боку дорослих.

Діти повинні бути щасливими! Вітаємо всіх дітей зі святом!

Бажаємо,  щоб летіли крилато і ніколи не зупинялися на шляху, щоб мрія кожного стала реальністю, щоб кожна дитина  почула такі важливі для неї слова: «Я люблю тебе такою, яка ти є! Я люблю тебе за те, що ти є!».

З Міжнародним днем захисту дітей!

Служба у справах дітей Донецької обласної держадміністрації

 

Від Elena Leoshko

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *