Нд. Лют 5th, 2023

На тимчасово окупованій частині Луганською області відбувається вже другий великий шахтарський страйк за останні декілька місяців. Після гучного страйкування на шахті «Никанор-Нова», де гірники вимагали повернення багатомісячних боргів із заробітної платні та збереження підприємства, новий страйк спалахнув на шахті «Комсомольська» в місті Антрацит. Там, гірники вже тиждень лишаються в забої, не виїжджаючи на поверхню. Вимоги у шахтарів «Комсомольської» до керівництва так званої «ЛНР» такі ж самі, що і у їх колег із Зоринська – повне погашення боргів із заробітної платні перед працівниками підприємства.

Підконтрольні угрупуванню «ЛНР» ЗМІ мовчать, ба більше, окупаційна адміністрація намагається ізолювати мітингувальників інформаційно. Спираючись на сумнозвісний досвід в Зоринську, окупанти через місцевих провайдерів обмежили доступ до соціальної мережі «Вконтакте» та знеструмила вежі зв’язку мобільного оператора «Vodafone». Та все одно, в мережі You Tube почали з’являтись звернення жінок та матерів гірняків, що лишились під землею. Також на цьому відеохостингу можна знайти звернення так званої «Незалежної профспілки шахтарів Донбасу» до шахтарів. У відповідному відео Олександр Васьковський, що представляється виконувачем обов’язків голови «Верховної ради ДНР», співголовою «Незалежної профспілки шахтарів Донбасу» та членом Робітничої партії Росії, із закликом до шахтарів так званих «ЛНР» і «ДНР» перепинити свою роботу до повного погашення боргів із заробітної платні. Також однією з умов повернення до праці Олег Васьковський називає звільнення всіх шахтарів-активістів профспілки, що були затримані співробітниками «міністерства державної безпеки» у перші дні страйку та зазнали катувань. Арешти відбулись у містах: Сорокине (Краснодон), Антрацит, Ровеньки.

«Виходить у річницю перемоги у «Великій Вітчизняній Війні» в місті, де фашисти звіряче закатували героїв «Молодої гвардії» і скинули в шахти їхні тіла, громадяни РФ, що наразі керують «ЛНР», викрадають без будь-якої причини шахтарів і катують їх, проводячи терор, пов’язаний із викраданням гірників, катування голодом і здійснюючи багатомільйонні розкрадання фонду заробітної платні, ті, хто управляють «ЛНР» провокують криваві конфлікти», – підсумовує Васьковський.

Наголошуючи на тому, що велика кількість гірників вже має паспорти РФ, а все керівництво невизнаних республік мають документи окупантів, співголова «Незалежної профспілки шахтарів Донбасу» показує оригінали заяв до Адміністрації президента РФ, Слідчого комітету РФ та ФСБ РФ зі скаргами на незаконні дії (за російським законодавством) керівництва «ЛНР».

Тут хочеться трохи відійти від теми і додати дещо від себе — цікава у них виходить «народна» республіка, де за відстоювання своїх законних вимог шахтарі попадають на підвали «МГБ» та зазнають катувань. І про це прямо, відкрито кажуть високі посадові особи цих самих «ненародних недореспублік». І скаржаться вони, що цікаво, росіянам у Росії на росіян, що приїхали керувати, читай – грабувати, ОРДЛО з тієї самої Росії.

У такому світі симулякрів та орвеллівської реальності живуть наші співгромадяни на тимчасово окупованих територіях, але психологічні чи ментальні аспекти буття – це одне, важливіше, як на мене, реальніше та страшніше інше – гірники в окупації не мають грошей вже навіть на їжу.

Роман БАЛАБОЙКО

Від Elena Leoshko

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *