До складу ТКГ у Мінську ввійшли журналісти-переселенці з Донеччини

Як повідомляє офіційне інтернет-представництво Офісу Президента України, до діалогу на майданчику Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання на Донбасі у складі української делегації залучені представники тимчасово окупованих Російською Федерацією районів Донецької та Луганської областей України.

«Залучення представників ОРДЛО відбувається з метою реалізації положень Комплексу заходів щодо виконання Мінських домовленостей, зокрема пункту 9, пунктів 11-12, якими передбачено проведення консультацій з представниками окремих районів Донецької та Луганської областей стосовно параметрів політичного врегулювання та змін до законодавства. На засіданні Донеччину представляють відомі журналісти Денис Казанський та Сергій Гармаш, які у 2014 році були змушені залишити Донецьк», – повідомляють у відомстві.

Зі свого боку Денис Казанський на своїй сторінці у соцмережі зазначає: «Важливе оголошення. Від сьогодні я беру участь в засіданнях Тристоронньої контактної групи по Донбасу. Нагадаю, що вона називається тристоронньою, оскільки сторонами переговорів вважаються Україна, РФ і ОБСЄ (ЛДНР не є сторонами конфлікту). Відразу попереджаючи ваші питання, скажу, що йдеться не про Консультативну раду, яку планували створити раніше і проти якої виступила громадськість. Від ідеї створення такої ради відмовилися, її не буде».

Також він додав, що Україна залучає до переговорів переселенців із Донбасу замість нелегітимних представників так званих «ЛДНР». «Довгий час від окремих районів виступали чомусь громадяни Росії – Дейнего і Ніконорова, яких ніхто не обирав, і які чомусь присвоїли собі право говорити від імені Донбасу. При цьому переселенці – корінні донеччани та луганчани, які народилися й виросли на Донбасі, і яких терором та переслідуваннями змусили виїхати, – чомусь були позбавлені можливості вирішувати долю свого рідного регіону».

За словами Казанського, залучені до переговорів представники Донбасу виступають проти закріплення особливого статусу ОРДЛО в Конституції України. Щодо можливих майбутніх виборів на непідконтрольній території позиція в них така: «Вони можливі тільки після отримання Україною контролю над кордоном і проходити можуть виключно за українськими законами – з поверненням українського ТБ, українських журналістів, українських політичних партій і переселенців».

Варто також додати, що Луганську область представляють юрист, голова Міжнародної громадської організації «Луганське земляцтво» Вадим Горан та відомий лікар Костянтин Лібстер.

Роман БАЛАБОЙКО

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут