Чт. Лют 2nd, 2023

Європейський Союз виділив 809 тисяч євро на розвиток переміщеного Донецького національного технічного університету. Про це повідомили у вищому навчальному закладі.

У Донецькому національному технічному університеті (ДонНТУ), який тимчасово розташований в Покровську, започаткована реалізація міжнародного проекту «Енергоефективний цифровий університет для просування технічних інновацій» (EDUTIP), який фінансується Європейським Союзом. Його мета – провести заходи щодо енергоефективної модернізації, цифровізації та впровадження технічних інновацій.

«Подолання наслідків конфлікту на Сході і підтримка внутрішньо переміщених осіб залишається першочерговим завданням в роботі ЄС в Україні. Допомога переміщеним університетам на підконтрольних уряду територіях Донецької та Луганської областей сприятиме соціально-економічному підйому регіону», – зазначив керівник відділу «Місцевий та людський розвиток» Представництва ЄС в Україні Фредерік Кунео.

Проект триватиме до 2021 року. Загальна сума проекту складає 899 тисяч 283 евро, у тому числі співфінансування від університету – 90 тисяч євро. Партнером в реалізації проекту виступає Покровський міська рада.

Проект передбачає: проведення капітального ремонту й енергомодернізації навчальних корпусів 1, 3 і гуртожитки №2 включаючи енергоаудит, утеплення фасаду та заміну покрівлі та вікон, установку сонячних колекторів і батарей, а також капітальний ремонт великого спортивного залу; модернізацію та створення навчальних і наукових лабораторій університету інформаційних технологій, мехатроніки і робототехніки, екології та горняцтва; створення Центру інновацій як відкритої платформи взаємодії університету та місцевої громади з розвитком його складових: Центру кар’єри, стартап-клубу “YEP! DonNTU” і акселератора молодіжних інноваційних проектів; розвиток студентського самоврядування та підтримку студентських спортивно-художніх клубів, організація тренінгів і обмінних поїздок, розвиток молодіжного підприємництва.

«У результаті реалізації проекту університет отримає статус регіонального центру технічних і соціальних інновацій. Це буде сприяти підвищенню спроможності місцевих підприємств і їх працівників, зокрема випускників ДонНТУ, розробляти і використовувати інноваційні рішення, а також посилення зацікавленості місцевої молоді в технічну освіту. Розвиток студентського самоврядування посилить впевненість і громадську активність студентів, особливо з числа тимчасово переміщених осіб», – зазначили у Донецькому національному технічному університеті.

Від Elena Leoshko

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *