Нд. Лют 5th, 2023

Генеральний прокурор Ірина Венедиктова під час робочої поїздки в Донецьку область провела нараду з питань збройного конфлікту на Донбасі та відвідала лінію розмежування.

У прокуратурі Донецької області в Маріуполі під головуванням Генерального прокурора України Ірини Венедіктової відбулась розширена оперативна нарада з керівниками правоохоронних органів. Мета зібрання – визначення основних напрямів запобігання і протидії злочинності, насамперед в умовах збройного конфлікту та тимчасової окупації окремих районів Донбасу.

Участь у заході взяли заступник Генерального прокурора Гюндуз Мамедов, начальник управління Департаменту нагляду щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, Офісу Генерального прокурора Андрій Лещенко, прокурор Донецької області Євген Білоусов, командувач ООС Володимир Кравченко, голова обласної держадміністрації Павло Кириленко, керівники правоохоронних органів області.

За процесуального керівництва прокурорів області органами правопорядку Донеччини наразі розслідується більше 5 тисяч кримінальних проваджень щодо понад 8 тисяч правопорушень, вчинених в умовах збройного конфлікту. Тільки за 5 місяців 2020 року зареєстровано понад півтисячі кримінальних правопорушень даної категорії, що на 30% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

«Всі розуміють складність і багатоепізодність цієї категорії проваджень, а також необхідність спеціальних знань міжнародного гуманітарного та кримінального права задля ефективності слідства. Боротьба з такими кримінальними елементами, які завдають шкоди суверенітету України, посягаючи на її територію та основні права її громадян, безсумнівно, є пріоритетом кожної демократичної держави. А тому ми маємо невідкладно забезпечити системну роботу з розслідування злочинів цієї категорії та кримінальне переслідування всіх без винятку осіб, винних у їх вчиненні», – заявила Генпрокурор.

За даними заступника Генерального прокурора Гюндуза Мамедова, під час збройного конфлікту загинуло понад 13 тисяч наших співгромадян, як військових, так і цивільних, майже втричі більше людей отримали поранення. Внаслідок воєнних дій на території Донецької області загинуло 28 дітей, 85 – отримали поранення різного ступеня важкості.

За результатами оперативної наради учасники вирішили ініціювати питання створення в органах досудового розслідування Донецької області спеціалізованих підрозділів з розслідування злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, збільшення кількості експертів для оперативного та повного проведення експертиз.

Крім того, учасники наради обговорили і стан протидії злочинності в регіоні в цілому. Так, рівень злочинності на 10 тисяч населення є нижчим, ніж у державі.

Спостерігається, зокрема, зменшення числа злочинів проти основ національної безпеки України, знизилось на 21% число злочинів проти громадської безпеки, у тому числі злочинів терористичного характеру та пов’язаних з незаконним обігом зброї.

Водночас, збільшилась кількість особливо тяжких кримінальних правопорушень – більше скоєно злочинів проти життя та здоров’я особи, у тому числі умисних вбивств. Також збільшилася кількість розбоїв та вимагань. Потребує активізації робота правоохоронців з викриття фактів хабарництва. Серед пріоритетних напрямів залишається також протидія організованій злочинності.

Генпрокурор висловила вдячність усім прокурорам, працівникам органів правопорядку, судів, органів державної влади та місцевого самоврядування за роботу в складних умовах прифронтової території.

Також Ірина Венедіктова спільно з правоохоронцями області відвідала зону ООС, зокрема місце розведення сил і засобів у районі населених пунтів Богданівка-Петровське на Донеччині. У селі Бугас, вони вшанували пам’ять Андрія Жука – командира батальйону 72 ОМБр “Мауглі”, який загинув 2016 року внаслідок бойового зіткнення з диверсійно-розвідувальною групою незаконних збройних формувань РФ.

 Прес-служба прокуратури Донецької області

 

Від Elena Leoshko

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *