Ветерани Донеччини допомагають побратимам зростати фахово

За даними різних країн, армії яких брали участь у бойових діях, причиною приблизно 20% смертей військових є самогубства.  

Багатьом з тих, хто пройшов крізь пекло війни, складно наново вибудовувати своє мирне життя. Часто після фронту ветерана зустрічають зруйнована кар’єра, розірвані соціальні зв’язки, проблеми в родині. Посттравматичний синдром є серйозним психічним розладом – згадки про те, що довелося пережити, а іноді й відчуття провини за загибель товарищів не дають повністю «повернутися» до звичного життя. Звертатися до психолога в нашому суспільстві не дуже прийнято, отже частіше ветерани намагаються самотужки впоратися з руйнівними думками та болючими спогадами.

Ці проблеми вирішуються легше, коли в цивільному житті поряд побратими, які розуміють і підтримують один одного. Громадська організація «Союз ветеранів АТО Донбасу» розробила і втілює проєкт, спрямований на підвищення спроможностей ветеранських організацій. Ціла низка семінарів і тренінгів, що проводяться в рамках проєкту «Підвищення якості допомоги ветеранам через підсилення фаховості представників ветеранського руху у західній частині Донецької області», підтриманого Програмою ООН із відновлення та розбудови миру, покликана навчити ветеранів організовувати та розвивати ветеранський бізнес, посилювати місцеві ветеранські громадські організації, налагоджувати пертнерські зв’язки та втілювати спільні проєкти з іншими організаціями.

Перший тренінг відбувся 13-14 червня, у Покровську. За два тренінгові дні  ветерани російсько-української війни та волонтери, що працюють у ветеранському секторі, встигли не тільки дізнатись багато нового, а ще й налагодити партнерські зв’язки між своїми організаціями. Захід зібрав учасників з Покровська, Селидового, Мирнограда, Добропілля, Новогродівки, Олександрівки та навіть Маріуполя.

Команда тренерів проєкту, що складається з юриста, медійника та координаторів краматорського Центру ветеранів АТО та їх сімей «Поруч», розповіли про методологію функціонування Центру, напрямки роботи та плани розвитку мережі схожих Центрів на Донеччині, поділилися досвідом у сфері позиціювання та медіасупроводу роботи громадської організації, створення та розвитку ветеранських кооперативів, провели консультування учасників щодо юридичної складової у роботі ГО.

Майстер-класи в програмі тренінгу містили елементи арт-терапії, що додали учасникам натхнення та сил на плідну дводенну працю на тренінгу. Такі проєкти, реалізовані ветеранами для ветеранів, вкрай важливі – вони дають поштовх та підтримують об’єднання військових задля спільного вирішення персональних та колективних питань.

Роман БАЛАБОЙКО

 

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут