Вакцинація 2020-2021: чи варто робити щеплення, і що для цього потрібно

Щорічно в осінньо-зимовий період підвищується ризик підхопити грип. Цієї осені до сезонних захворювань приєднався ще й коронавірус. Але проти нього вакцини поки що не винайшли, тоді як від грипу щепитися можна і потрібно. Як це зробити і що потрібно знати про вакцини проти грипу – дізнавайтеся в матеріалі.

Хоча вакцинація проти грипу не входить до національного календаря щеплень, підхопити вірус і отримати ускладнення може кожен. Зараз щеплення від грипу – це найкращий інструмент профілактики цього захворювання.

За даними ВООЗ, вакцинуватися варто щорічно, адже вірус постійно змінюється і торішня ін’єкція може вже не спрацювати. Найкраще робити щеплення, поки сезон грипу не почався. Тобто, починати треба вже зараз.

Цього року буде чотири вакцини від грипу: Ваксігрип Тетра (4-валентна), Інфлувак
(3-валентна), GC Flu (4-валентна), GC Flu (3-валентна).

Для довідки:

Валентність вакцини – це кількість хвороб або штамів хвороби, від якої буде захищати препарат. Відповідно, чим вище валентність, тим вакцина краще. Чотирьохвалентна вакцина направлена ​​проти вірусу грипу типу А (H1N1 і H3N2) і типу B (Washington і Yamagata). Саме ці штами грипу курсуватимуть протягом цього епідсезону. 4-валентна вакцина дає більше захисту. Вакцини постійно розвиваються і удосконалюються, але і 3-валентної буде досить, щоб пережити грип у цьому році.

Вакцина вже з’явилася в аптеках Донецької області. Медичні працівники готові до проведення щеплень. Тим, хто планує зробити щеплення від грипу, спочатку потрібно зв’язатися з сімейним лікарем і дізнатися, коли можна вакцинуватися.
Далі може бути два варіанти дій: якщо аптеки будуть передавати вакцину лікарням, треба заплатити за неї в аптеці і прийти в лікарню з чеком,  або, якщо вакцина буде зберігатися в аптеці, то препарат можна буде придбати безпосередньо там. Разом з дозою вам повинні видати термоконтейнер, в якому вона буде залишатися придатною для використання. Також аптекар обов’язково має надати чек – у ньому вказується дата придбання препарату.

Після придбання вакцини приходьте в медустанову. Сімейний лікар огляне вас і направить до кабінету щеплень.

 Тим часом

В аптеках Донецької області з’явилася вакцина проти грипу

Перша партія вакцини французького виробництва «Ваксігрип» надійшла в аптеки Донецької області. Про це повідомив заступник начальника управління організації та розвитку медичної допомоги населенню Департаменту охорони здоров’я Донецької ОДА Олександр Педенко.

«Вакцина «Ваксігрип тетра» вже була в продажу. Наскільки мені відомо, це перша партія, яка була закуплена комунальною аптекою, буде ще дві поставки вакцини проти грипу», – сказав Олександр Педенко.

Очікується, що до кінця листопада Донецька область отримає партію вакцини для профілактики грипу, а саме «Джісі Флю» виробництва Кореї.

Як повідомлялося раніше, протигрипозну вакцину продаватимуть в комунальних аптеках, а також в приватних, що мають ліцензію на реалізацію медичних імунобіологічних препаратів.

 

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут