У Селидовому підготували цикл заходів до Дня української писемності та мови

Щороку 9 листопада в Україні відзначається День української писемності та мови. Для кожного народу мова – це національна ознака, рівень культури, сутність свідомості. Багато є мов. А наша одна – чарівна українська! 

У Селидовому працівники централізованої бібліотечної системи підготували цикл заходів до Дня української писемності та мови.

У кожній бібліотеці міста оформлені тематичні книжкові полиці – «Чарівний світ української мови» (центральна бібліотека для дорослих м.Селидове), «Рідна мова з пісні і любові» (бібліотека-філія №1 м.Українськ), «До мови доторкнемось серцем» (бібліотека-філія №2 м.Гірник).

Враховуючи карантинні обмеження, у бібліотеках були підготовлені віртуальні заходи. Інформхвилинку «Рідна мова з пісні і любові» в онлайн форматі провела бібліотекар філії №1 м.Українська Лариса Федоренко. Віртуальний бібліотечний урок «Своєї мови не цурайтесь» проводила завідувач філії №2 м.Гірник Валентина Смірнова.

Працівники центральної бібліотеки для дітей м.Селидове провели відеогодину розмовного етикету «Мови перлинки – для кожної дитинки» та віртуальний бібліофреш «Сучасні українські письменники дітям»

Анна Смоленська, бібліограф Селидівської централізованої бібліотечної системи запросила шанувальників українського слова на віртуальний поетичний мікс «Рідна мова в поезії», в якому поети-класики і поети-сучасники оспівують у своїх рядках красу української мови.

Святкування Дня української писемності та мови було запроваджене Указом президента України в 1997 році. Ця дата відзначається на честь українського літописця Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія, першого українського історика, видатного письменника та мислителя, ченця Києво-Печерської лаври.

Це свято спрямоване на підтримку рідної мови, її вивчення та розвитку, пропаганди й популяризації, та водночас демонстрацію її краси й багатства, літературної довершеності.

 

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут