Президент підписав закон про адміністративну відповідальність за перебування у громадських закладах і транспорті без засобів захисту («Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID-19» №1000-IX). Про це повідомляє прес-служба Офісу Президента.

Відзначається, що перебування у громадських місцях та громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих респіраторів або захисних масок, які закривають рот і ніс, каратиметься штрафом від 170 до 255 грн. При цьому штраф правоохоронці зможуть накладати на місці, а не стягувати через суд.

Довідка

Закон «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» доповнює статтю 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення частиною другою, яка передбачає накладення штрафу від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за перебування у громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без надягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, зокрема виготовлених самостійно.

Такі штрафи не будуть застосовуватися до неповнолітніх, а також через не носіння маски на вулиці.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут