На Донеччині підбили підсумки проєкту «Школа успішного фермера», що проводиться в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Проєкт «Школа успішного фермера» реалізується Громадською організацією «Східноукраїнська сільськогосподарська дорадча служба» в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу на території Донецької області. Проєкт направлений на підвищення знань і компетенцій саме особистих селянських господарств, малих та середніх виробників сільськогосподарської продукції.

У межах реалізації проєкту «Школа успішного фермера» було організовано та проведено п’ять теоретичних занять-тренінгів в м. Покровськ, смт Олександрівка, смт Велика Новосілка, смт Нікольське, м. Бахмут та одне практичне заняття з виїздом у господарство с. Єгорівка Волноваського району.

У проєкті «Школа успішного фермера» взяли участь власники (66%) та власниці (34%) особистих селянських господарства, фермерських господарств, сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, спеціалісти сільськогосподарських підприємств, які є виробниками продукції рослинництва, тваринництва (м’ясо та молоко), а також представники органів виконавчої влади.

Під час тренінгів учасники активно обговорювали актуальні проблеми вирощування культур, зважаючи на зміни клімату в умовах сьогодення та адаптацію систем вирощування до даних умов, створення сімейних молочних ферм, ознайомились з технологіями вирощування овочів на закритому ґрунті.

У рамках заходів були обговорені питання щодо відкриття підприємницької діяльності, пошуку шляхів фінансування та перспективні напрямки для малого бізнесу. Тренінги проходили в інтерактивній формі, озвучувались цікаві питання, а у відповідь надавались конкретні відповіді. Кожен учасник та учасниця висловлювали свої думки, ідеї та обмінювались досвідом. Також були обговоренні проблеми, з якими стикаються наразі агровиробники та разом з тренерами шукали відповіді на поставлені питання.

Для агровиробників позивними результатами стали отримані нові знання й вдосконалені практичні навички прибуткового ведення сільського господарства суб’єктів господарювання; отримано якісні дорадчі послуги. Підвищено рівень обізнаності та впроваджено у сільськогосподарську діяльність учасників сучасних технологій, новітніх досягнень науки і техніки. Забезпечено й зростання рівня економічної безпеки мешканців ОТГ через доступ до знань з ефективного виробництва сільськогосподарської продукції.

 

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут