Питання інтеграції внутрішньо переміщених осіб та забезпечення їх житлом, медичними, освітніми і соціальними послугами обговорювалися на міжнародній конференції, що проходила в режимі онлайн за участю Уповноваженої Верховної Ради України з прав людини Людмили Денісової, представників українського уряду, а також експертів з країн, які пережили локальні конфлікти наприкінці 20-го сторіччя.

Голова Донецької облдержадміністрації Павло Кириленко, який взяв участь у конференції, зазначив, що на території Донецької області, підконтрольній українській владі, зареєстровано 512 тисяч внутрішньо переміщених осіб, з яких 62 тисячі – діти, 18 тисяч – особи з інвалідністю, понад 300 тисяч – пенсіонери. Найбільше осіб, які мають статус ВПО, налічується у Маріуполі, Краматорську, Слов’янську, Костянтинівці, Лимані, у Волноваському та Мар’їнському районах. Усі вони – громадяни нашої країни, які отримують пенсію або працюють та сплачують податки, виховують своїх дітей.

На момент початку збройного конфлікту і – як наслідок – вимушеного переміщення громадян, інфраструктура приймаючих громад виявилась не готовою до різкого збільшення мешканців. Більшість громад забезпечила розміщення ВПО, використовуючи для цього усі наявні на той час приміщення: гуртожитки комунальної власності, санаторії, пансіонати, приватні бази відпочинку тощо.

На сьогодні в області є 42 місця компактного проживання, де мешкають близько 2,3 тисячі ВПО. Починаючи з 2015 року, з обласного бюджету відшкодовуються витрати їх власникам за те, що вони розміщують у себе громадян, які в період активних бойових дій виїхали з небезпечної зони. Наприклад, тільки на компенсацію витрат закладам у Святогірську з обласного бюджету щорічно спрямовується 13-15 млн гривень.

В області триває реалізація Регіональної програми підтримки та інтеграції внутрішньо переміщених осіб на 2019-2020 роки. Вона, зокрема, передбачає проведення ремонтів житла комунальної власності для тимчасового та постійного проживання внутрішньо переміщених осіб та учасників бойових дій.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут