Вт. Бер 21st, 2023

Питання інтеграції внутрішньо переміщених осіб та забезпечення їх житлом, медичними, освітніми і соціальними послугами обговорювалися на міжнародній конференції, що проходила в режимі онлайн за участю Уповноваженої Верховної Ради України з прав людини Людмили Денісової, представників українського уряду, а також експертів з країн, які пережили локальні конфлікти наприкінці 20-го сторіччя.

Голова Донецької облдержадміністрації Павло Кириленко, який взяв участь у конференції, зазначив, що на території Донецької області, підконтрольній українській владі, зареєстровано 512 тисяч внутрішньо переміщених осіб, з яких 62 тисячі – діти, 18 тисяч – особи з інвалідністю, понад 300 тисяч – пенсіонери. Найбільше осіб, які мають статус ВПО, налічується у Маріуполі, Краматорську, Слов’янську, Костянтинівці, Лимані, у Волноваському та Мар’їнському районах. Усі вони – громадяни нашої країни, які отримують пенсію або працюють та сплачують податки, виховують своїх дітей.

На момент початку збройного конфлікту і – як наслідок – вимушеного переміщення громадян, інфраструктура приймаючих громад виявилась не готовою до різкого збільшення мешканців. Більшість громад забезпечила розміщення ВПО, використовуючи для цього усі наявні на той час приміщення: гуртожитки комунальної власності, санаторії, пансіонати, приватні бази відпочинку тощо.

На сьогодні в області є 42 місця компактного проживання, де мешкають близько 2,3 тисячі ВПО. Починаючи з 2015 року, з обласного бюджету відшкодовуються витрати їх власникам за те, що вони розміщують у себе громадян, які в період активних бойових дій виїхали з небезпечної зони. Наприклад, тільки на компенсацію витрат закладам у Святогірську з обласного бюджету щорічно спрямовується 13-15 млн гривень.

В області триває реалізація Регіональної програми підтримки та інтеграції внутрішньо переміщених осіб на 2019-2020 роки. Вона, зокрема, передбачає проведення ремонтів житла комунальної власності для тимчасового та постійного проживання внутрішньо переміщених осіб та учасників бойових дій.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Від Elena Leoshko

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *