Гвардійці 12-ї Маріупольської бригади оперативного призначення взяли участь у масштабних навчаннях з розшуку та затримання умовних озброєних нападників, а також звільнення заручників.

Головною метою навчань стало вдосконалення взаємодії та координації дій між правоохоронними підрозділами та іншими службами, а також відпрацювання навичок під час організації та проведення спецоперацій.

До навчань були залучені сили Національної гвардії України, патрульної поліції, поліції особливого призначення, рятувальники та інші екстрені служби.

За легендою, двоє озброєних злочинців скоїли розбійний напад на пункт обміну валют у Маріуполі та викрали значну суму грошових коштів, після чого зникли у невідомому напрямку на автівці.

Негайно всі автошляхи в районі Маріуполя було перекрито. Тікаючи від поліцейських, нападники потрапили в ДТП і угнали чуже авто, в салоні якого знаходилася жінка.

Зловмисники намагалися відірватися від переслідування, але кілька разів наткнулися на поліцейські пости. Розуміючи, що вони у пастці, втікачі були змушені з’їхати з дороги та забарикадувалися із заручницею у покинутій будівлі. Злочинці погрожували вбити жінку, якщо не буде виконано їхні вимоги – «зелений коридор» до окупованого Донецька.

Аби не наражати на небезпеку оточуючих, а також з метою недопущення можливого прориву самих нападників, силами гвардійців Маріупольської бригади та поліцейських, район було оточено.

Після заблокування приміщення правоохоронцями, злочинці вчинили опір, застосовуючи автоматичну зброю. Після перемовин, став очевидним той факт, що вони не мають наміру здаватися добровільно. Керівництвом Нацполіції області було прийнято рішення про знешкодження, затримання озброєних осіб та звільнення заручника. Штурмова група спецпідрозділу КОРД провела поліцейську операцію, внаслідок якої, нападників було затримано та звільнено заручницю. Пізніше на місці події почала працювати група документування, вибухотехніки та кінологи.

У результаті навчань правоохоронці вдосконалили взаємодію та координацію дій між підрозділами, відпрацювали навички дій у кризових ситуаціях. Отриманий досвід дасть змогу покращити реагування на загрози та підвищити рівень безпеки в регіоні.

 Вадим ВИГІННИЙ, майор Національної гвардії України

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут