Сб. Січ 28th, 2023

Працівники Краматорської Станції переливання крові кажуть, що під час пандемії коронавірусу кількість донорів трохи знизилася, але, попри це, заготовлених компонентів вистачає. Як наразі працює медичний заклад, – про це дізнавалися журналісти телеканалу Донеччина ТВ.

За дверима Краматорської Станції переливання крові відбувається забір крові у донорів. Через карантинні обмеження у зону очікування запускають лише по три особи.

Руслан Бойко – один із тих, хто регулярно здає кров, раз на два місяці -частіше не можна. Це термін, упродовж якого встигає відновитися кров. Чоловік робить це вже протягом 10-ти років. Говорить, що завжди дотримується рекомендацій.

«Перед тим, як здати кров, я не вживаю кисломолочні продукти, жирне, не палю, аби моя кров була здоровою для пацієнтів, – говорить донор Руслан Бойко. – Кров здаю тому, що мені подобається допомагати людям і робити добро».

Крім того, слід утриматися від вживання алкоголю за 48 годин. Перед медичною процедурою тут запропонують легкий сніданок у тутешньому  буфеті  та їдальні.

Молодша медична сестра-буфетниця Світлана Білицька говорить, що завжди готова нагодувати донорів та напоїти їх запашним чаєм із печивом.

Перед початком процедури донори проходять обстеження в клінічній лабораторії, де відбувається попереднє тестування зразків крові. Визначають групу, резус-фактор та вміст гемоглобіну. Якщо є відхилення від норми, то такому не дозволять здавати кров.

Завідувачка клінічної лабораторії Ірина Жученко зазначає, що на Станції переливання крові діє інформаційна програма СМАРТ. За її допомогою вносяться всі результати досліджень, які спрямовуються до терапевта, і той у разі відхилень бачить, що донора вже не можна впускати.

Стати донором крові в Україні можна з 18 до 60 років.

Завідувачка відділу заготівлі крові Олена Мішина наголошує, що у разі, якщо людині 60 років і більше, то лікар-терапевт, який його оглядає, приймає рішення, чи може він зараз здати кров. За день в середньому встигають здати кров до 30 донорів. Ця кількість трохи нижча, ніж  була до початку карантину. Краматорська Станція переливання крові обслуговує всі лікарні північної частини регіону.

Як повідомляє завідувачка відділу комплектування донорських кадрів Ольга Христова, серед міст, мешканців яких обслуговує медичний заклад, – Добропілля, Торецьк, Мирноград, Покровськ, Бахмут. Навантаження зросло, а кількість донорів, на жаль, трохи знизилася. 

За словами Ольги Христової, останнім часом серед донорів побільшало молоді.

«Втім, ми продовжимо працювати в колишньому режимі незалежно від ситуацій у країні і перипетій, і донорі наші не будуть нас забувати», – говорить завідувачка відділу комплектування донорських кадрів.

Заготівля крові здійснюється не тільки на станції, мобільна бригада двічі-тричі на тиждень виїжджає до інших міст та районів області. В такі дні кількість донорів зростає до п’ятдесяти.

Завідувачка відділу заготівлі компонентів крові Олена Мішина наголошує: «Крові достатньо для потреб наших лікарень, тому що і кількість планових операцій зменшилася. До того ж, і наша основна 3-лікарня, де було багато пацієнтів, які потребували донорської крові, зараз перепрофільована під лікування ковідних хворих».

Після забору крові донору видають довідку з правом на два вихідних і талон на харчування. Тим часом, кров відправляють на переробку на компоненти – такі, як еритроцити, плазма і тромбоцити. На станції  кров зберігається впродовж сорока двох днів. Якщо її не забрали до медичного закладу, – утилізується, але таке на цій станції  трапляється вкрай рідко.

Дивіться у сюжеті Донеччина TV

 

Від Elena Leoshko

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *