Чт. Лют 2nd, 2023

Мікробіологічний кабінет для відбору проб на проведення ПЛР-досліджень почав діяти у лабораторії Донецького обласного центру боротьби зі СНІДом. Нове обладнання, придбане за кошти, що були надані урядом Німеччини, дозволить вдвічі збільшити кількість проваджуваних тут досліджень.

Завдяки допомозі уряду Німеччини за координації Донецької ОДА через міжнародний проєкт GIZ Ukraine був облаштований мікробіологічний кабінет з ще одним робочим місцем для лабораторії. Якщо раніше фахівці Центру в Слов’янську могли проводити близько сотні тестів на добу, то тепер – близько двох сотень.

– Федеративне консульство Німеччини забезпечило також і придбання начинки для цього мікробіологічного кабінету. Це – мікроцентрифуга у вигляді термостата та дозатор малих обсягів до десяти мікролітрів, – зазначила завідувачка лабораторії Донецького обласного центру боротьби зі СНІДом Ірина Ош. – Дякуємо нашим німецьким партнерам за важливу і своєчасну допомогу.

Це другий мікробіологічний кабінет для відбору аналізів на COVID-19 у лабораторії.

За словами заступника начальника управління департаменту охорони здоров’я Донецької облдержадміністрації Олександра Педенка, у перший день роботи в новому форматі лабораторія обласного центру боротьби зі СНІДом провела 143 ПЛР- дослідження, з яких 21 діагностували як COVID-19.

Що відомо

  • ПЛР-дослідження у Слов’янську почали робити на початку квітня. На необхідне обладнання з обласного бюджету витратили близько мільйона гривень, оскільки старе лишилося в окупованому Донецьку.
  • За даними Національної служби здоров’я, на Донеччині до госпіталізації хворих на COVID-19 готові 13 лікарень: у Краматорську, Костянтинівці, Бахмуті, Торецьку, Великій Новосілці, Волновасі та Маріуполі.
  • Загальна кількість ліжко-місць по області сягає 3311, кількість місць ізоляції – 168, інфекційних ліжко-місць – 513, у відділенні інтенсивної терапії – 85.
  • Працювати з хворими готові 130 лікарів (інфекціоністів, терапевтів та педіатрів), а також 81 анестезіолог.

 

 

 

Від Elena Leoshko

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *