Вибори у прифронтових громадах не проводитимуться, – Постанова ЦВК

Згідно з Постанової Центральної виборчої комісії від 8 серпня 2020 року у 18 громадах Донецької та Луганської областей місцеві вибори 25 жовтня не будуть проводитися. ЦВК прийняла це рішення на підставі висновків, наданих Донецькою та Луганською військово-цивільними адміністраціями.

18 серпня ЦВК звернулася до Ради національної безпеки і оборони та силових відомств з проханням надати інформацію про можливі загрози під час місцевих виборів на окремих територіях Донеччини та Луганщини.

У своєму виступі перед журналістами голова Донецької обласної держадміністрації Павло Кириленко прокоментував ситуацію й наголосив, що постанова про неможливість проведення виборів у громадах, розташованих у прифронтовій зоні, прийнята Центрвиборчкомом.

– Під час перебування у Красногорівці я прокоментував це рішення ЦВК, – підкреслив очільник області. – Ми надали до Центрвиборчкому висновки відповідно до нашої компетенції та у рамках наших повноважень, спираючись на ту інформацію, яку ми отримали від відповідних структур щодо безпекової складової про проведення виборів.

До цих структур зокрема належать Командування операції Об’єднаних сил, Головне Управління Служби безпеки України в Донецькій та Луганській областях і Головне Управління Національної поліції в Донецькій області. На підставі наданих ними інформаційних відомостей і була прийнята постанова Центральної виборчої комісії – органу, який уповноважений ухвалювати рішення щодо проведення або не проведення виборів на відповідній території.

У цій Постанові Центрвиборчкому було визначено, що не проводитимуться вибори, згідно з висновками Донецької обласної військово-цивільної адміністрації, у громадах, що є прилеглими до лінії розмежування. ЦВК направила лист до Донецької обласної ВЦА, по отриманні якого була проведена робоча нарада. У протоколі наради зафіксовано, що керівництво виклало своє бачення та обгрунтувало його фактами щодо ситуації, яка наразі існує вздовж лінії розмежування в умовах повного припинення вогню, що вже триває більше місяця. Повторне рішення Центральної виборчої комісії прийняте 30 серпня 2020 року з урахуванням постанови ЦВК від 8 серпня 2020 року. Там усе ва цьому рішенні детально прописано.

 

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут