Сб. Січ 28th, 2023

На Донеччині в галузі скотарства працюють 25 сільськогосподарських підприємств, з яких 24 у молочній та 1 – у м’ясній. З метою подальшого розвитку тваринництва в Україні планують запустити Держпрограму розвитку галузі скотарства на початку 2021 року.

На робочій зустріч заступника міністра Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тараса Висоцького з представниками профільних асоціацій, які працюють у галузі тваринництва загалом та скотарства зокрема, представники Мінекономіки та аграрії узгодили термін погодження концепцію Державної цільової програми розвитку галузі скотарства на період до 2030 року.

Як зазначається у Державній цільовій програмі розвитку аграрного сектору економіки на період до 2022 року, за період з 2010 по 2016 рік виробництво сільськогосподарської продукції зросло на 35,8 відсотка, зокрема на с/г підприємствах – на 59,8 відсотка. Проте 43 відсотки валової продукції сільського господарства сьогодні виробляється в приватних господарствах.

Рівень споживання на одну особу молока, м’яса, риби, фруктів та овочів значно нижчий науково обґрунтованих норм. Недостатніми є обсяги виробництва в Україні високобілкових консервованих продуктів на основі м’яса та риби, а також продуктів для лікувально-профілактичного харчування дітей тощо.

Результатом виконання Державної цільової програми розвитку галузі скотарства на період до 2030 року буде досягнення основних цільових параметрів щодо обсягів виробництва, чисельності і продуктивності поголів’я тварин, якості продукції і структури виробництва.

 

Від Elena Leoshko

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *