Тваринництво є галуззю сільського господарства, що забезпечує продовольчу безпеку регіону. У структурі валової продукції сільського господарства Донецької області, тваринництво становить понад 25%.

У регіоні працюють 96 сільськогосподарських підприємств галузі тваринництва: молочного скотарства – 24, м’ясного скотарства – 1, свинарства – 27, вівчарства – 11, козівництва – 1, конярства – 3, кролівництва – 1, птахівництва – 17, бджільництва – 11.

Молочне скотарство – одна з провідних галузей тваринництва області. Гарантований успіх у молочному скотарстві можливо досягти, завдяки забезпеченості худоби збалансованою годівлею та маючи високий генетичний потенціал. Для цього необхідно створення високопродуктивного стада. Галузь молочного скотарства області представлена 10 племінними заводами та 7 племінними репродукторами, в м’ясному скотарстві працюють 1 племінний завод та 2 племінних репродуктора.

Валове виробництво молока в цих підприємствах складає до 60% від загального обсягу виробництва сільськогосподарських підприємств.

Цього року сільському фермерському господарству «Верес» Слов’янського району було присвоєно два статуси: племінного репродуктора з розведення великої рогатої худоби породи лімузин та племінного репродуктора волинської м’ясної породи. ПрАТ «Екопрод» Волноваського району надано статус племінного репродуктора з розведення великої рогатої худоби голштинської породи.

Чисельність племінного поголів’я великої рогатої худоби складає 12,8 тис. голів, у тому числі корів – 5,6 тис. голів. Провідною породою в області залишається українська червона молочна, чисельність великої рогатої худоби складає 6,8 тис. голів, або 58% від загальної чисельності племінного поголів’я.

В області функціонують шість доїльних залів та один доїльний зал із застосуванням доїння восьми роботами, на цих підприємствах виробляється до 53% від загального обсягу молока сільськогосподарських підприємств області, що значно підвищує якість одержаного молока та надає можливість реалізовувати його класом «Екстра».

Сільськогосподарські виробники молока області визнають необхідність витрат на підвищення якості молока, які в подальшому окупаються.

Застосування сучасних технологій, використання поголів’я з високим генетичним потенціалом та годівля тварин згідно з зоотехнічними нормами надали можливість значно підвищити в поточному році продуктивність корів.

Станом на листопад 2020 року надій молока на корову по сільськогосподарських підприємствах області складає 5565 кг, або 120% до рівня минулого року (+939 кг), найбільша продуктивність корів відзначається в Покровському (6287 кг), Слов’янському (5734 кг), Нікольському (5196 кг), Мангушському (5192 кг) районах.

До кінця цього року в таких підприємствах молочного скотарства, як ТОВ Агрофірма «Єдність» Покровського району, ТОВ «Валер’янівське» Волноваського району, ТОВ «Малиновка» Нікольського району, ТОВ «КРАМАГРОСВІТ» Слов’янського району, очікується надій молока на корову до 6500 кг.

 

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут