Ситуація з захворюваності населення України на коронавірус стрімко погіршується. Станом на 19.10.2021 в Україні з початку пандемії на коронавірусну інфекцію захворіло більше 2,6 мільйонів чоловік (2660273), померло 61348 чоловік.

Підйом захворюваності цієї осені перевершує аналогічний минулої осені і весни. Тільки за 18.10.2021 року в країні захворіло 15579 чоловік, в точу числі дітей-1309 (8,4%), померло 538 чоловік (попередній найвищий показник смертності був зареєстрований 6 квітня 2021- 481).

В Донецькій області з початку пандемії захворіло на коронавірусну хворобу 115238 людей, померло 2907 людей, у т.ч. 2 дитини. За 18.10.2021 в області на короновірус захворіло 899 чоловік, померло 55 чоловік. На даний час значна більшість випадків захворювань на коронавірус викликана штамом «Дельта», який є більш заразним та більш агресивним. Хвороба дуже легко передається від однієї людини до іншої, характеризується високою сприйнятливістю та тяжким перебігом.

Заразитися коронавірусом може людина у будь – якому віці, незалежно від статі, походження та національності. Специфічних ліків від COVID-19 зараз немає, лікування, яке застосовують, тільки полегшує перебіг хвороби, тобто покращує стан пацієнтів, допомагаючи пережити COVID-19.

Читайте також: Що таке СОVID-cертифікат та як його отримати?

Вакцини від коронавіруса – це глобальне суспільне благо. Прищепитися від COVID-19 – означає захистити своє життя та життя ваших підлеглих. Вакцинація від COVID-19 допомагає розвинути імунітет до вірусу та уникнути хвороби або, в разі зараження, перенести хворобу без тяжкого перебігу, ускладнень, тобто врятувати життя. Штам «Дельта» вражає як дорослих, в тому числі – молодого віку, так і дітей. Але найуразливішими щодо захворювання коронавірусною хворобою є люди старше 60 років та особи, які мають хронічні захворювання. Тому цим верствам населення надані пріоритети в вакцинації.

Вакцинальна компанія в Україні почалася 24 лютого 2021. На даний час в Донецький області від COVID-19 повністю щеплено двома дозами вакцини 246352 людини, однією дозою – 322926. Вакцинація населення, як по Донецькій області, так і по Україні, відбувається повільними темпами. Саме ця причина та ігнорування дотримання елементарних протиепідемічних правил сприяє стрімкому зростанню захворюваності коронавірусною інфекцією і може призвести до колапсу системи охорони здоров’я. Зі збільшенням госпіталізації хворих коронавірусною хворобою в лікарнях області зменшується кількість ліжок для прийому хворих.

З початком вакцинальної компанії проти коронавірусної хвороби COVID-19 в суспільстві почали ходити найнеймовірніші «страшилки» про «негативні» наслідки вакцинації, від «чіпування населення» до «безпліддя» та «онкології» у щеплених, які постійно «підігрівалися» антивакцинаторами у соціальних мережах. Багато людей стали боятися робити щеплення та вважати, що мають якісь медичні протипокази. Але під час консультації у свого лікаря їх переконують, що той стан, який у них є, не є медичним протипоказом до вакцинації від коронавірусної хвороби. Наприклад, серцево-судинні хвороби – це не протипоказання, це, навпаки, показання для проведення вакцинації, тому що людина, яка має важкі супутні неінфекційні хвороби, потенційно в більш тяжкій формі переносить коронавірусну хворобу.

Детальніше: Що треба знати про вакцинацію проти COVID-19?

Загальні протипокази до кожної вакцини зазначені в інструкції, а вирішувати, є протипокази для вакцинації чи ні, повинен сімейний лікар.

Як сказав головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін: “В українському законодавстві є лише один термін – абсолютні медичні протипокази. Це медичні стани, при яких людина не має і не може отримати вакцинацію. Це доволі невеликий відсоток – це менше одного відсотка людей». До речі, для нормальної життєдіяльності в умовах червоної зони епіднебезпеки, яка діє в Донецькій області (здійснення міжрегіональних поїздок громадським транспортом, відвідування закладів освіти, ТРЦ, непродовольчих магазинів, підприємств громадського харчування та іншого), необхідно мати «зелений» сертифікат, який в свою чергу можна отримати за умови вакцинації двома дозами дозволеної вакцини.

ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР КОНТРОЛЮ ТА ПРОФІЛАКТИКИ ХВОРОБ МОЗ УКРАЇНИ» наполегливо рекомендує громадян вакцинуватися проти коронавірусної хвороби з дотриманням протиепідемічних правил під час вакцинації в пунктах вакцинації. Відповідально хочу відзначити, що працівники обласного центру контролю та профілактики хвороб отримали щеплення проти коронавірусної хвороби, у жодного співробітника ускладнень на введення вакцин не було. Крім того, ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ» вкотре нагадує про необхідність носіння захисних масок, як не вакцинованим, так і вакцинованим громадянам, та дотримання соціальної дистанції, ретельне миття рук з милом та користування антисептиками для рук, залишатися вдома при появі перших ознак захворювання.

ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ»

Читайте також

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут